Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Nowe ceny ciepła

Podziel się:

Zatwierdzone zostały nowe ceny dla odbiorców ciepła z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółki z o.o. w Pułtusku. Dla odbiorców ciepła produkowanego z miału węglowego przy ul. Kolejowej 8, ceny będą niższe, a wyższe z kotłowni gazowych.

Zatwierdzone zostały nowe ceny dla odbiorców ciepła z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółki z o.o. w Pułtusku. Będą one obowiązywały przez okres 18 miesięcy tj. od 1 stycznia 2016 roku do 30 czerwca 2017 roku. Podstawę prawną stanowi decyzja prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Środkowo-Zachodniego Oddziału Terenowego URE, z siedzibą w Łodzi, nr OŁO-4210-18/18/2015/418/X/DSS z dnia 10 listopada 2015 roku, zatwierdzająca taryfę dla ciepła. Decyzja ta, wraz z załącznikiem /taryfy dla ciepła/, została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego dnia 16 listopada 2015 roku, poz. 9139.
W porównaniu do taryfy obowiązującej do dnia 31 grudnia 2015 roku, zmiany dla odbiorców ciepła będą następujące:
- dla odbiorców ciepła produkowanego z miału węglowego w ciepłowni przy ul. Kolejowej 8, ceny będą niższe o 1,78%;
- dla odbiorców ciepła z kotłowni gazowych, ceny będą wyższe. I tak, z kotłowni: przy Placu Teatralnym o 3,4%, ul. Warszawskiej 29 o 5,18%, ul. Krajewskiego 3 A o 5,18%;
- dla odbiorców ciepła z kotłowni olejowej przy Alei Wojska Polskiego 38 B, ceny pozostaną na dotychczasowym poziomie.
Zróżnicowanie procentowe cen uzależnione jest od amortyzacji dla nowych urządzeń grzewczych i przesyłowych. Ciepłownia węglowa przy ul. Kolejowej 8, dostarcza 82% ciepła wytwarzanego ogółem dla odbiorców w Pułtusku. Przy taryfie obowiązującej od 1 stycznia 2016 roku, odbiorcy ciepła w Pułtusku zapłacą ogółem mniej w 2016 roku, o kwotę 45.878 zł, w porównaniu do taryfy obowiązującej do 31 grudnia 2015 roku.

Zbigniew Tołłoczko
Rzecznik Prasowy Spółek Gminy Pułtusk

Podziel się informacją: ????Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. ??Swoją stronę założysz TUTAJ ".??Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach?

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB