Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Starostwo będzie miało nową siedzibę

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Nowa siedziba starostwa będzie przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Pułtusku. Nabędzie prawa własności budynków (około 2 900 metrów kwadratowych) i urządzeń posadowionych na tej nieruchomości.

Nowa siedziba starostwa będzie przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Pułtusku. Powiat pułtuski zamierza nabyć odpłatnie od firmy AGROMEX sp. z o. o. prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej oznaczonej numerem działki 26/10 oraz prawo własności budynków i urządzeń posadowionych na tej działce.

Radny Krzysztof Łachmański pytał na wczorajszej sesji Rady Powiatu Pułtuskiego o lokalizację i kosztorys. Pytał też o sondaż wśród mieszkańców. Starosta Jan Zalewski, mówił, min. że mało jest miejsc w Pułtusku do wyboru. Borykamy się z miejscami parkingowymi. Oglądaliśmy siedzibę. Zdaniem pana Starosty lokalizacja jest bardzo dobra. Wszystkie wydziały zmieszczą się w tym budynku.
Kosztorysu jeszcze nie ma. Koszt uposażenia będzie około 1 miliona złotych. Koszt ogólnych nakładów to 5 210 000 złotych rozłożonych na dwa lata, z tego w 2015 – ok. 2,5 miliona złotych.
Radny Wojciech Dębski uważa, że koszt adaptacji znacznie przekroczy 1 milion złotych, ponieważ tylko część budynku jest do wejścia.
W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy, że obecna siedziba Starostwa (przy ulicy Białowiejskiej) nie spełnia oczekiwań zarówno pracowników, jak i interesantów, co do warunków lokalowych.
Natomiast radny Tadeusz Nalewajk mówił, min. że nigdy nie będzie dobrego czasu na nową lokalizację siedziby. Zawsze coś będzie. Powinniśmy się „wstydzić”, że interesanci i pracownicy muszą przychodzić i pracować w takich warunkach.
Obecna siedziba po wycenie będzie sprzedana, o ile rada na to się zgodzi. Może tylko – obym był złym prorokiem, przeszkodzić zmiana ustawy o samorządzie powiatowym (czyli ustrój powiatu) i powiaty może staną się np. około 150 tysięczne z Starostą (co jest bardzo logiczne), jako przedstawicielem administracji rządowej (władzy wykonawczej państwowej). Wszak zmiany w naszym kraju idą szybko i w dobrym kierunku.
Ostatecznie radni Prawa i Sprawiedliwości na sesji wstrzymali się od głosu, nad wyrażeniem zgody na odpłatne nabycie użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Skarbu Państwa, położonej w Pułtusku obręb 24 (ulica Marii Curie-Skłodowskiej), oznaczonej numerem 26/10 o powierzchni 0,6933 ha oraz prawa własności budynków (około 2 900 metrów kwadratowych) i urządzeń posadowionych na tej nieruchomości.
Starosta będzie również występował o przeniesienie użytkowania wieczystego na własność powiatu.
Na sesji nie było radnego Marka Wroniewskiego. Pozostali radni (PSL i SLD) głosowali za.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czarny #1913811 | 87.207.*.* 23 sty 2016 11:12

    Przekręt stulecia !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz