Poniedziałek, 15 października 2018. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Przekroczył prędkość o ponad 50 km/h - stracił prawo jazdy

Autor zdjęcia: www.kwp.radom.pl

Podziel się:

Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym przez kierującego renault megane.

W miejscowości Lucynów policjanci z wyszkowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę renault megane, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Urządzenie pomiarowe zainstalowane w policyjnym oplu insygni wykazało, że kierowca miał na liczniku 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.
Finał policyjnej kontroli, to utrata prawa jazdy i 10 punktów karnych. 37-latek został też ukarany mandatem w wysokości 450 zł.
Od maja tego roku, a więc, od kiedy obowiązują nowe przepisy dotyczące zatrzymywania uprawnień do kierowania, na Mazowszu prawa jazdy straciło 2380 osób.
1580 kierujących straciło już prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.
Dodatkowo 800 osób utraciło uprawnienia za inne rażące wykroczenia drogowe, zwłaszcza te wobec pieszych. Policjanci w tych sytuacjach stwierdzali, że ukarania mandatem karnym nie jest adekwatne do zagrożenia powodowane przez kierowcę i podejmowali decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy wraz z wnioskiem o ukaranie do sądu, który może orzec zakaz kierowania pojazdami nawet na 3 lata.

Źródło: www.kwp.radom.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB