Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wigilia Pułtuska

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Najpierw wręczono nagrody laureatom konkursu na „Najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową” oraz „Najładniejszy stroik świąteczny”. Potem, Ewangelię odczytał ks. Michała Podgórskiego z Parafii św. Mateusza. Dzielono się opłatkiem i smakowano potraw.

Wigilia Miejska odbyła się w Sali Maneż Domu Polonii. Organizatorem Wigilii był Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz, współorganizatorem Starosta Pułtuski, Rektor Akademii Humanistycznej w Pułtusku i Dom Polonii. Wszystkim przygrywała Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta.
Najpierw wręczono nagrody laureatom konkursu na „Najpiękniejszą kartę bożonarodzeniową” oraz „Najładniejszy stroik świąteczny”.
Potem Ewangelię odczytał ks. Michała Podgórskiego z Parafii św. Mateusza. Dzielono się opłatkiem i smakowano potraw.
Za obecnego Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza, mamy po raz drugi Wigilię w Sali Maneż. Było sporo na Wigilii samorządowców, pracowników jednostek samorządu terytorialnego i urzędników. Nie było radnych min. SPZP oraz przedstawicieli PFS.
Ja pamiętam, Wigilie przed Ratuszem Miejskim, przy koksownikach, gdzie nie było salonowego ducha.
Klimat w stylu Wigilii krakowskiej, gdzie spotykają się potrzebujący z darczyńcami (ludźmi zamożnymi i tymi którzy chcą dzielić się tym, co mają)jest mi bliższy. Spojrzenie oczami potrzebujących, słabszych i biedniejszych – jest potrzebne każdemu. Póki co są to Święta Bożego Narodzenia, a nie Dzięki Bogu – Święto Zimowe.
Zachęcam, aby za rok pójść drogą Wigilii Pułtuskiej dla potrzebujących. Więcej zyskuje ten co daje, niż ten co bierze.al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB