Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Tydzień bezpieczeństwa pieszych

Autor zdjęcia: www.kwp.radom.pl

Podziel się:

W Polsce w 2014 roku co czwarty pieszy zginął na przejściu dla pieszych- czyli w miejscu gdzie powinien być bezpieczny.

Na drogach powiatu pułtuskiego trwają działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”.
W Polsce w 2014 roku co czwarty pieszy zginął na przejściu dla pieszych- czyli w miejscu gdzie powinien być bezpieczny. Do najcięższych zdarzeń dochodzi w przypadku potrącenia pieszego podczas manewru wyprzedzania przez kierujących na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim.
Mimo apeli i działań w dalszym ciągu kierujący dopuszczają się powyższych wykroczeń. Również piesi ignorują przepisy dotyczące obowiązku używania elementów odblaskowych, dlatego też policjanci w dniach 14-18 grudnia ponownie przeprowadzą wzmożone kontrole wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Funkcjonariusze podczas „Tygodnia bezpieczeństwa pieszych” obejmą szczególnym nadzorem przejścia dla pieszych, na których często dochodzi do naruszeń prawa. Będą kontrolować również niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych i rowerzystów.

Źródło:www.kwp.radom.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB