Poniedziałek, 15 października 2018. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Szlachetna Paczka dla 61 rodzin w Pułtusku

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Szlachetna Paczka dotarła w tym roku do 61 rodzin z rejonu pułtuskiego. Nasze rodziny wspierali swoją pomocą nie tylko mieszkańcy naszego rejonu, ale także darczyńcy i dobroczyńcy z podwarszawskich miejscowości.

Finał Szlachetnej Paczki w Pułtusku odbył się w Specjalny Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Tam też znajdował się magazyn. Wolontariusze tego dnia mieli też pełne ręce roboty. Paczki trafiały do magazynu i następnie trzeba było je dostarczyć do rodzin.
W zeszłym roku wartość pomocy jaką udzielili ludzie dobrych serc dla rodzin rejonu pułtuskiego, przekroczyła 100 tysięcy złotych. Natomiast w skali kraju wartość pomocy wyniosła 41 milionów złotych.
Wartość pomocy w tym roku będzie znacznie większa. Ludzie dobrych serc udzielili pomocy, w tym roku w naszym pułtuskim rejonie – aż 61 rodzinom. Nawet 40 rodzin postanowiło sprawić paczkę dla jednej wybranej rodziny.

Jest to wielki dar, współpracy wielu ludzi, wielu otwartych serc. Szlachetna Paczka łączy ludzi.
Tego dnia też dobroczyńcy, darczyńcy i wolontariusze wspólnie radowali się, a także słuchali występów min. uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku, działających przy Stowarzyszeniu Trójeczka.

Szlachetna Paczka dociera do osób żyjących w niezawinionej biedzie, czyli takich które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji. Do projektu włączane są głównie osoby starsze i samotne, rodziny wielodzietne i te dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice oraz ci, których spotkało nieszczęście. Oprócz kryterium finansowego, kluczowe znaczenie ma postawa rodziny. Paczka pomaga tym, którzy sami chcą sobie pomóc i charakteryzują się postawą proaktywną. To ludzie, którzy nie dopominają się pomocy, nie krzyczą, że coś im się należy, tylko sami próbują poprawić swój los.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mariaczi #1892992 | 37.47.*.* 30 gru 2015 14:30

    Świetny wynik! Warato pomagać i szlachetna paczka znowu to udowodniła

    ! - + odpowiedz na ten komentarz