Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Śpiewajmy Panu

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Inauguracyjny Powiatowy Konkurs Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Panu”, który odbył się w Zespole Szkół im. Jana Ruszkowskiego przyciągnął ponad 70 wykonawców z naszego powiatu.

Powiatowy Konkurs Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Panu” wprowadził młodzież w rozmyślanie adwentowe. Bardzo piękna i cenna inicjatywa organizatorów (ks. Marcin Lewandowski, Dorota Sobocińska, Anna Świerczewska) przyciągnęła do radosnego "Śpiewania Panu" ponad 70 wykonawców. Pomysłodawcą I Konkursu Pieśni Religijnej był ks. Marcin. Liczymy na kolejne konkursy i pomysły.
Honorowy Patronat nad Konkursem, który odbył się w Zespole Szkół im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku - objął ks. dziekan Wiesław Kosek i Starosta Pułtuski Jan Zalewski.
Jak wiadomo Adewnt to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela – Jezusa Chrystusa – Syna Bożego.

Jury w składzie: Izabela Kosiorek, Izabela Sosnowicz-Ptak, Bożena Potyraj, Anna Morawska i Zygmunt Dąbrowski z wielu uczestników dokonała swojego werdyktu. Zwracało uwagę na dobór repertuaru, intonacje, dykcję, emisje głosu i ogólny wyraz artystyczny.  Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii ZESPOŁY:
I miejsce – Kantylena z ZS nr 2 im. Jana Pawła II w Pułtusku
II miejsce – Chór szkolny ZS w Pniewie
III miejsce – Fides z Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku

W kategorii SOLIŚCI:
I miejsce – Karolina Ambroziak z PG nr 3 w Pułtusku
II miejsce – Aleksandra Brańska z PG w Świerczach
III miejsce – Zuzanna Majewska z PG w Świerczach

Nagrodę Grand Prix otrzymał Kamil Przewłodzki z ZS im. Bolesława Prusa w Pułtusku

Wyróżnienie specjalne przypadło Lenie Guławskiej z SOSW w Pułtusku.al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB