Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Problem dopalaczy - jesteśmy czarną latarnią

Podziel się:

Przedstawiciele pułtuskiej Komendy Policji – Anna Balcerzak i Adam Ciesielski - przeszkolili kadrę i rodziców w zakresie skutków prawnych i zdrowotnych zażywania i rozprowadzania substancji odurzających - dopalaczy. Wskazali, niepokojące fakty, że Pułtusk zajmuje niechlubne drugie miejsce w województwie mazowieckim pod kątem ilości stwierdzonych zatruć dopalaczami oraz pierwsze miejsce w Polsce w ilości aktów samobójczych.

Spotkanie edukacyjno-informacyjne dla rodziców i kadry pedagogicznej na temat „Problem dopalaczy” odbyło się 24 listopada 2015r. w Zespole Szkół im. B Prusa w Pułtusku. Było to spotkanie rodziców i wszystkich nauczycieli z przedstawicielami Policji, pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej i psychologiem Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Pułtusku.
Pani Barbara Duszczyk wyświetliła prezentację multimedialną na temat działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie przeciwdziałania narkomani w obszarze dopalaczy, ukazała też skalę problemu w powiecie pułtuskim oraz omówiła zagadnienie szkodliwości nowych substancji psychoaktywnych.
Przedstawiciele pułtuskiej Komendy Policji – Anna Balcerzak i Adam Ciesielski - przeszkolili kadrę i rodziców w zakresie skutków prawnych i zdrowotnych zażywania i rozprowadzania substancji odurzających - dopalaczy. Wskazali, niepokojące fakty, że Pułtusk zajmuje niechlubne drugie miejsce w województwie mazowieckim pod kątem ilości stwierdzonych zatruć dopalaczami oraz pierwsze miejsce w Polsce w ilości aktów samobójczych. Funkcjonariusze poinstruowali rodziców i nauczycieli na co zwracać uwagę obserwując młodzież, żeby zauważyć, czy nie eksperymentują z nowymi środkami zastępczymi. Przekazano też informację do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zaistnienia problemu dopalaczy w domu lub szkole. Policja zaprezentowała procedurę postępowania w szkole w przypadku stwierdzenia zażywania, posiadani lub rozprowadzania niedozwolonych środków.
Na koniec pani psycholog Paulina Ambroziak podsumowała spotkanie podkreślając, jak ważne są prawidłowe relacje w rodzinach i jak bardzo wpływają one na postępowanie i wybory dzieci. Dane z badań psychologicznych w Polsce wskazują, że 40 % rodziców uczniów gimnazjum nie rozmawia ze swoimi dziećmi, a mówienie do dziecka nie jest równoznaczne z rozmową z nim.
Pani dyrektor serdecznie dziękuje rodzicom i nauczycielom za przybycie na spotkanie, a przedstawicielom Policji, PSSE i Poradni za przeprowadzenie szkolenia.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Belzebub #1875783 | 109.243.*.* 7 gru 2015 13:34

    Heh nowość odkryli. Lepiej niech prześwietlą przetargi w powiecie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz