Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Czytać projekty, a może śledzić?

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Na ostatniej sesji słyszymy: "jeżeli czytanie uchwał tylko po to aby pan śledził? Pan powinien znaleźć czas przed sesją, przeczytać projekty uchwał, jeżeli są jakieś błędy i pomyłki – sprostować i nanieść poprawki – a nie cała rada i inne osoby muszą siedzieć i słuchać, tylko dlatego, że pan chce śledzić".

Opozycja na ostatniej sesji domagała się, aby przed podjęciem uchwał nie czytać całości projektu uchwały – punkt po punkcie. Ireneusz Purgacz tak mówi do Przewodniczącego Andrzeja Wydry: „jeżeli czytanie uchwał tylko po to aby pan śledził? Pan powinien znaleźć czas przed sesją, przeczytać projekty uchwał, jeżeli są jakieś błędy i pomyłki – sprostować i nanieść poprawki – a nie cała rada i inne osoby muszą siedzieć i słuchać, tylko dlatego, że pan chce śledzić, czy nie ma pomyłki”. Dalej wywiązała się pomiędzy panami polemika. Jeżeli nie było zastrzeżeń do danego projektu uchwały, to jaki sens jest czytanie całej uchwały – mówi radny. Jeżeli w sejmie czytano by projekty wszystkich uchwał, to proszę sobie wyobrazić ile trwały by posiedzenia.
Przewodniczący Rady odpowiadając radnemu Ireneuszowi Purgaczowi: „ale nie jesteśmy w Sejmie”. Zdaniem moim, mówi Andrzej Wydra – czytanie całości uchwał – ma sens. Dodaje zdaniem prawników Urzędu – zajmujących się obsługą prawną też.
Radny na to: „dysponuje pan stosowną opinią prawną”? Przewodniczący: „ustną”. Radny Ireneusz Purgacz: „od kogo”? Przewodniczący: „jak będzie trzeba to i będzie pisemna?. Radny: „którego prawnika”? Przewodniczący: „np. od pani Sylwii Sendrowicz (siedzącej na sesji obok Burmistrza)?
Pani mecenas na to: „decyzja w tej sprawie należy zawsze do radnych”. Przewodniczący na to: „jeżeli się umówimy i będziemy traktować poważnie, że znając błędy, oczywiste pomyłki, jakieś niedociągnięcia – będziemy zgłaszać, a nie czekać na potknięcie nasze, po to aby się dodanego projektu odwołać, to możemy wrócić do tej formuły”.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB