Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Kontrolne drogowe będą 7 grudnia

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Policja w Polsce i w wielu innych krajach europejskich przeprowadzi wzmożone działania kontrolne. Funkcjonariusze będą sprawdzać trzeźwość kierowców. Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę oraz wzajemny szacunek.

W najbliższy poniedziałek 7 grudnia 2015 r. na terenie całego kraju oraz w wielu państwach europejskich zostaną przeprowadzone działania pod nazwą „ Alkohol i narkotyki”. Podczas akcji policjanci będą prowadzić wzmożone działania kontrolne. Będą sprawdzać trzeźwość kierujących.
Policjaprzypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości czyli pow. 0,5 promila, jest przestępstwem . Grozi za to utrata prawa jazdy a nawet kara pozbawienia wolności. Prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków jest tak samo niebezpieczne oraz karalne jak prowadzenie pod wpływem alkoholu. Wysokoprocentowe trunki oraz środki działające podobnie do alkoholu obniżają koncentrację , powodują błędną ocenę prędkości i odległości. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenia na naszych drogach.
Policja apeluje o to by nie być obojętnym . Jeżeli widzisz nietrzeźwego który wsiada za kierownicę lub podejrzewasz, ze może być on pod wpływem jakiś środków psychoaktywnych zadzwoń pod numer 997 lub 112. Dzięki temu możesz zapobiec nieszczęściu.

sierż.szt Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

Źródło: www.kwp.radom.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB