Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Nie chcą obniżyć podatku od nieruchomości

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Radny Ireneusz Purgacz, zapytał się Burmistrza, dlaczego ten nie chce pomóc mieszkańcom miasta i obniżyć podatek od nieruchomości. Czy mieszkańcy wsi, są w jakiś sposób uprzywilejowany?

Dyskusja na sesji była praktycznie w każdym punkcie. Średnia cena skupu żyta za okres 11 kwartałów będącej podstawą do ustalenia podatku rolnego na rok podatkowy 2016. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego ustalił za 1dt (100kg) w wysokości 53,75.
Burmistrz zaproponował kwotę 40 złotych. Kwota ta była nie do przyjęcia dla Ryszarda Befingiera, który zaproponował pozostawienie stawki na dotychczasowym poziomie, czyli 43 złote za 1dt. Radny uważał, że nie można uszczuplać w ten sposób kasy miejskiej, ponieważ może to grozić mniejszą subwencją. Poprawka ta nie przeszła. W ościennych gminach ceny kształtują się różnie np. Serock – 40 złotych, Wyszków – 33 złote, Nasielsk – 50 złotych, Gzy – 50 złotych.
Radny Ireneusz Purgacz, zapytał się, czym podyktowana była obniżka? Po zapoznaniu się z odpowiedzią Burmistrza, że chce pomóc naszym rolnikom - miał kolejne pytania.
Zapytał się Burmistrza, dlaczego ten nie chce pomóc mieszkańcom miasta i obniżyć podatek od nieruchomości. Czy mieszkańcy wsi, są w jakiś sposób uprzywilejowany?
Uważał, że taka pomoc powinna być udzielona mieszkańcom miasta i wsi. Radny po wysłuchani pana Burmistrza i braku merytorycznej odpowiedzi Burmistrza na zadane pytania, zgłosił wniosek o obniżenie stawki za 1dt w naszej gminie do 35 złotych. Większość koalicji PSL/SLD nie zgodziła się na takie obniżenie cen. Przeciw głosował także radny Ryszard Befingier.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB