Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Straż pożarna - przypomina

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Komenda Powiatowa PSP w Pułtusku przypomina o obowiązku usuwania zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych.

W dniach 23.11.2015 – 29.11.2015 r. jednostki straży pożarnych
z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 6 zdarzeniach:

26 listopada
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) na prośbę Policji został zadysponowany do otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku przy ul. Kombatantów.

28 listopada
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki wypadku drogowego samochodu osobowego na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusk. W zdarzeniu poszkodowana została kierująca pojazdem, którą przekazano Zespłowi Ratownictwa Medycznego.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki wypadku drogowego samochodu osobowego w miejscowości Nowe Borsuki gm. Zatory. W zdarzeniu poszkodowany został kierowca pojazdu, który został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego w miejscowości Psary gm. Obryte. W zdarzeniu poszkodowana została pasażerka pojazdu, którą przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (3 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego samochodu osobowego w miejscowości Dziarno gm. Świercze. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) na prośbę Policji został zadysponowany do otwarcia drzwi w domu jednorodzinnym w Pułtusku ul. Rybitew.

Komenda Powiatowa PSP w Pułtusku przypomina o obowiązku usuwania zanieczyszczeń z przewodów dymowych i spalinowych.
Zgodnie z § 34. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów:
§ 34. 1. W obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania:
1) od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych - co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej;
2) od palenisk opalanych paliwem stałym niewymienionych w pkt. 1 - co najmniej raz na 3 miesiące;
3) od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym niewymienionych
w pkt. 1 - co najmniej raz na 6 miesięcy.
2. W obiektach lub ich częściach, o których mowa w ust. 1, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych co najmniej raz w rok, jeżeli większa częstotliwość nie wynika z warunków użytkowych.
3. Czynności, o których mowa w ust. 1 i 2, wykonuje osoba posiadająca kwalifikacje kominiarskie.
4. Przepisu ust. 3 nie stosuje się przy usuwaniu zanieczyszczeń z przewodów dymowych, spalinowych, wentylacyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz obiektów budowlanych budownictwa zagrodowego i letniskowego.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB