Sobota, 19 sierpnia 2017. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Totalna niekompetencja?

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Radny pyta, czy te przepisy były znane, kiedy ten wniosek był składany, czyli na dzień 30 kwietnia 2015 roku? Urzędowi te przepisy, nie były znane i nie były znane przedstawicielowi strefy - mówi pani asystent. Przepisy były, natomiast urzędowi nie były znane i nie było o tym mowy z przedsiębiorcą.

Ważnych spraw poruszanych na sesji był dużo. Jedną z nich jest kwestia specjalnej strefy ekonomicznej, która została poruszona w punkcie dotyczącym przyjęcia sprawozdań z realizacji uchwał Rady Miejskiej w Pułtusku.
Jak już informowaliśmy radny Ireneusz Purgacz pytał, czy coś drgnęło w sprawie specjalnej strefy ekonomicznej. Odpowiadająca pani asystent, poinformowała, że 24 listopada wpłynęło pismo ze specjalnej strefy ekonomicznej, w którym informują, że wniosek objęcia granicą terenów – około 7,6 hektarów, w Lipnikach (wymienionych w uchwale Rady Miejskiej) nie może zostać rozpatrzony pozytywnie. To znaczy, mówi pani asystent Burmistrza – nie wejdą do specjalnej strefy ekonomicznej warmińsko-mazurskiej.
Radny dalej drążył i pytał, czy jest uzasadnienie dlaczego? Pani asystent, tak. W odczytanym uzasadnieniu przez panią asystent słyszymy, że konsekwencją objęcia gruntów SSE jest wydanie przedsiębiorcy zgody na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy. Zgodnie § 2 ust.2 pkt.2 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2008 r. w sprawie pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom działającym na podstawie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach specjalnych stref ekonomicznych mówi, że Zezwolenia nie udziela się dużemu przedsiębiorcy w rozumieniu art.2 pkt 24 rozporządzenia nr 651/2014 na prowadzenie na obszarach należących do województwa mazowieckiego działalności gospodarczej wchodzącej w zakres tej samej klasy działalności, określonej zgodnie z przepisami wydanymi w odniesieniu do klasyfikacji działalności na podstawie art.40 ust.2 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz. U. z 2012 r. poz.591, z późn. zm.), co działalność prowadzona przez tego przedsiębiorcę na tych obszarach.
Czyli w skrócie zezwolenie nie może być wydane przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego na prowadzenie tej samej działalności. Inwestor zainteresowany włączeniem ww. terenów do strefy jest przedsiębiorca dużym i działa na terenie województwa mazowieckiego i dotyczył kontynuacji obecnie prowadzonej działalności dotychczas prowadzonej.

Radny Ireneusz Purgacz pyta, czy te przepisy były znane, kiedy ten wniosek był składany, czyli na dzień 30 kwietnia 2015 roku?
Urzędowi te przepisy, nie były znane i nie były znane przedstawicielowi strefy - mówi pani asystent. Przepisy były, natomiast urzędowi nie były znane i nie było o tym mowy z przedsiębiorcą. W rozmowach ten warunek (wskazany w uzasadnieniu) nie był brany pod uwagę – słyszymy z ust pani asystent. Radny, czy wniosek był opiniowany przez radców prawnych Urzędu? Pani asystent, o ile pamiętam był, ale w 100% nie mogę potwierdzić.

al

Podziel się informacją: 



Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fiks #1872900 | 83.31.*.* 3 gru 2015 21:49

    A od kogo w tym ratuszu można wymagać: od nauczyciela, geodetki czy pielęgniarki!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. fiks #1872899 | 83.31.*.* 3 gru 2015 21:48

    A od kogo w tym ratuszu można wymagać: od nauczyciela, geodetki czy pielęgniarki!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. fiks #1872896 | 83.31.*.* 3 gru 2015 21:48

    A od kogo w tym ratuszu można wymagać: od nauczyciela, geodetki czy pielęgniarki!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz