Poniedziałek, 15 października 2018. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Dostaliśmy kasę na kładkę czy transport?

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Pani skarbnik, w kwocie tych 8 milionów mieści się kładka i transport (autobusy) łącznie z przystankami. Dobrze pan mówi, zwraca się pani skarbnik do Ryszarda Befingiera – dostaliśmy z działu na transport miejski.

Środki z emisji obligacji komunalnych zostaną przeznaczone na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w związku z realizacją zadania inwestycyjnego pod nazwą „Transport Miejski w Pułtusku” – mówi pani Skarbnik. Chodzi o kładkę.

Wydatki łączne na kładkę wyniosły ponad 9 milionów złotych. W samym roku 2015 jest 7 988 810 złotych, w tym środki unijne niecałe 2,5 miliona złotych. Ponad 5,4 złotych to środki gminne – można tą kwotę pokryć obligacjami albo dochodami własnymi. Radny Ireneusz Purgacz zapytał panią skarbnik: Ile środków z tych 2 miliona złotych obligacji zostanie wydanych na kładkę? Pani skarbnik, że cała kwota. Radny Sławomir Krysiak podkreślił, że do tych 2 milionów złotych musimy jeszcze znaleźć 600 tysięcy własnych środków.
W 2014 wydaliśmy około 1 260 000 złotych. Radny Sławomir Krysiak wskazał, że przed poszerzeniem kładki koszt miał wynieść 6 milionów złotych. Pani Skarbnik na to, ale nie dostali byśmy 2,5 milionów. Jest szersza i dokładamy 600 tysięcy.
Ryszard Befingier wskazuje, że tylko część z tych pieniędzy w ramach projektu „Transport Miejski” możemy przeznaczyć na kładkę (z tych 2,5 milionów). Radny wskazuje,jeżeli się nie mylę mówi to możemy tylko 30% na kładkę, a za pozostałe trzeba kupić transport i ten transport trzeba obsługiwać przez pięć lat, bo jeżeli nie, to będą cofnięte dotacje. Kupiono przecież meleksy.

Pani skarbnik, w kwocie tych 8 milionów mieści się kładka i transport (autobusy) łącznie z przystankami. Dobrze pan mówi, zwraca się pani skarbnik do Ryszarda Befingiera – dostaliśmy z działu na transport miejski. Radny podkreślił, że lepiej było zostawić kładkę bez poszerzenia, a np. 600 tysięcy przeznaczyć na modernizację dalszą jezdni w Rynku.

W uzasadnieniu do projektu uchwały dotyczącej emisji obligacji czytamy: „deficyt budżetu zostanie pokryty przychodami z emisji papierów wartościowych w kwocie 3 150 000 złotych. Obligacje w dwóch seriach o wartości 2 milionów złotych na realizację kładki – a faktycznie na projekt „Transport Miejski”, mają być wykupione w 2024 i 2025 roku.
Podczas dyskusji w kwestiach budżetowych pomiędzy panią skarbnik a radnym Sławomirem Krysiakiem wyszło, że w wyniku błędu jednej ze szkół straciliśmy 900 tysięcy złotych subwencji oświatowej z tego 400 tysięcy to był błąd w podaniu liczebności uczniów przez jedną z placówek. Kwota ta została rozdzielona na wszystkie szkoły, które musiały znaleźć oszczędności.
Radny chciałem usłyszeć, tylko że słowo „oszczędności” - o których mówił Burmistrz w kontekście podwyżek dla pracowników administracji w placówkach oświatowych (jak dobrze zrozumiałem radnego) było jego zdaniem nieprawdziwe. Radny dodaje, że gdyby były oszczędności, to byśmy mieli przesunięcia. Pani skarbnik, że szkoły oszczędzały,ale ciągle brakuje … Radny na niepłacowych kosztach jest trudno zaoszczędzić. Rachunki, mówi radny miesiącami leżą niepłacone. Radny mówi, nie zaoszczędziliśmy, ale zwiększyliśmy dochody.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ciekawy #1871020 | 31.63.*.* 2 gru 2015 00:09

    A która to szkoła?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz