Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

O strategii i planach bez radnych

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Fachowcy z Warszawy, zwrócili na bardzo ważną kwestię. Co zrobić, aby Ci ludzie przejeżdżający przez Pułtusk na Mazury, czy z Warszawy zechcieli przyjechać do Pułtuska. Co zrobić, aby Pułtusk był dla nich atrakcyjny. Wenecja Północnego Mazowsza - Weekendowy wypoczynek.

Na zaproszenie Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza i kierownika Wydziału Inwestycji, Rolnictwa i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych odbyło się spotkanie z gośćmi z Warszawy w kwestii Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta i Gminy Pułtuska do 2020 roku oraz Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Pułtusk do roku 2020.

Na zaproszeniu czytamy: "w celu omówienia planów i zamierzań strategicznych Gminy Pułtusk, zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu".

Ku mojemu, ale również jak patrzyłem na wyraz twarzy gości z Warszawy i innych uczestników - na spotkanie konsultacyjne - nie zostali zaproszeni radni Rady Miejskiej oraz przedstawiciele Akademii Humanistycznej w Pułtusku i Domu Polonii, biznesmeni i przedsiębiorcy.

O innowacyjności, bez przedsiębiorców. O Aniołach biznesu, bez biznesu. O projektach z udziałem uczelni, bez uczelni.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele mediów, jednostek samorządowych oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pułtuskiej (Hubert Sieńkowski, Tadeusz Kępczyński) oraz Paweł Jakowicki.

Burmistrz zaznaczył w trakcie dyskusji, że ma koncepcję, ale chciał poznać, co inni sądzą na temat strategicznych planów i zamierzeń. Skoro Burmistrz chciał, to usłyszał.

Na spotkaniu mówiono min. o kanałkach, rewitalizacji Rynku i pozostałej części miasta, o wysokim bezrobociu i potrzebie nowych miejsc pracy w innowacyjnym sektorze produkcji, złożach geotermalnych, pompach ciepła, miejscach parkingowych w Rynku, zakorkowanym mieście. Na wiele istotnych spraw zwrócił uwagę Hubert Sieńkowski - jak parkingi przy ulicy Młodzieżowej i pasaż za Bazyliką, planach zagospodarowania przestrzennego, aby ludzie mogli w przyszłości pobudować domy, garaże itp. - ucywilizować - zaznacza.

Fachowcy z Warszawy, zwrócili uwagę na bardzo ważną kwestię. Co zrobić, aby Ci ludzie przejeżdżający przez Pułtusk na Mazury, czy z Warszawy zechcieli przyjechać do Pułtuska. Co zrobić, aby Pułtusk był dla nich atrakcyjny. Wenecja Północnego Mazowsza - Weekendowy wypoczynek.

Drugie kluczowe pytanie powinno być, co zrobić aby radykalnie zmniejszyć bezrobocie w Pułtusku i sprawić, że powstaną miejsca w innowacyjnym sektorze zajmującym się produkcją przemysłową?

Teraz każdy mieszkaniec będzie mógł się wypowiedzieć, jak widzi swoje miasto i jego przyszłość poprzez wypełnienie ankiety.

Spotkanie było nagrywane min. przez fachowców z Warszawy, którzy mają uwzględnić w swoich pracach, to o czym mówiono na spotkaniu.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB