Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Czy Nuszkiewicz, to ten nasz Burmistrz Nuszkiewicz?

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Według stanu KRS – stan na dzień 26.11.2015 roku w rubryce Rada Fundacji – dane osób wchodzących w skład organu widnieje: Krzysztof Jan Nuszkiewicz – jest podany cały PESEL, zaczynający się od cyfry 74.

Radny Ryszard Befinger na sesji Rady Miejskiej w punkcie interpelacje zapytał Burmistrza Krzysztofa Jana Nuszkiewicza o jego związki z Świętokrzyską Fundacją „Blisko Ludzi”. Z dokumentów, jakie na sesji przedstawił radny, ma wynikać że Krzysztof Jan Nuszkiewicz zasiada w Radzie Fundacji. W tej radzie zasiada również osoba, która nazywa się Rafał Siemieniecki. Osoba o takim nazwisku jest również wymieniana w kontekście spółki, która buduje Żłobek przy ulicy Krajewskiego w Pułtusku – Smart Blocks sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Aleje Jerozolimskie 81. Nazwa tej samej spółki przewijała się przy słynnej „pułtuskiej budzie”, jak nazywali mieszkańcy inwestycję w okresie letnim koło fontanny. Według KRS - stan na dzień 27.11.2015 godzina 16:27 - Prezesem spółki jest pan Rafał Siemieniecki. Natomiast kapitał zakładowy tejże spółki, która buduje nam żłobek, wynosi 20 tysięcy złotych.

Burmistrz Krzysztof Jan Nuszkiewicz odpowiadając na interpelację radnego Ryszarda Befingiera w tej sprawie mówi: „Radny insynuuje jakobym był członkiem Fundacji Świetokrzyskiej, odpowiadam – nie jestem”.

Według stanu KRS – stan na dzień 26.11.2015 roku w rubryce Rada Fundacji – dane osób wchodzących w skład organu widnieje: Krzysztof Jan Nuszkiewicz – jest podany cały PESEL, zaczynający się od cyfry 74. Jest również Rafał Siemieniecki i jest podany PESEL, który jest zbieżny z numerem PESEL - Prezesa spółki Smart Blocks sp. z o.o., a według KRS stan na dzień 27.11.2015 roku jest to Rafał Siemieniecki.

Fundacja zgodnie z KRS może min. zajmować się pozostałym doradztwem w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania; działalnością wspomagającą edukację; badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi w dziedzinie pozostałych nauk przyrodniczych i technicznych oraz nauk społecznych i humanistycznych. Jest również wpisana np. pozostała usługowa działalność gastronomiczna, przygotowywanie i podawanie napojów.

Według dokumentu, który pokazywał na sesji radny Ryszard Befingier organem sprawującym Fundacji, która została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym 27.08.2010 roku – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach