Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Bezpieczniej w Ciepłowni

Podziel się:

Wymieniono zbiornik poziomy na kwas solny. Pod nowym zbiornikiem znajduje się wanna zapewniająca zatrzymanie wyciekającego kwasu w razie awarii, czego wcześniej nie było.

W Ciepłowni Miejskiej przy ul. Kolejowej 8, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółki z o.o. w Pułtusku, wymieniono zbiornik poziomy na kwas solny, o pojemności 1,6 metra sześciennego.
Zbiornik z laminatu winyloestrowego zastąpił dotychczasowy, który w lipcu bieżącego roku uległ awarii. Jednocześnie zbudowano nowe ogrodzenie wokół miejsca posadowienia zbiornika. Kwas solny służy w procesie produkcji ciepła do regeneracji wody technologicznej w kotłach i sieci ciepłowniczej - powoduje wytrącanie osadu kamiennego zawartego w wodzie. Pod nowym zbiornikiem znajduje się wanna zapewniająca zatrzymanie wyciekającego kwasu w razie awarii, czego wcześniej nie było. Odbiór techniczny i zgodę na eksploatację wyda Urząd Dozoru Technicznego z Płocka.

Zbigniew Tołłoczko
Rzecznik Prasowy Spółek Gminy Pułtusk

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB