Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

SKO w Trójce

Podziel się:

Istotne jest uczenie się oszczędzania już od małego dziecka. Może szczególnie ważne jest właśnie uczenie dzieci oszczędności, gdyż czasy, w których przyjdzie im żyć, mogą od nich wymagać ograniczania się i umiejętnego rozporządzania swoimi pieniędzmi.

Wszyscy wiemy, jak ważna w dzisiejszych czasach jest umiejętność oszczędzania pieniędzy. Poprzez komercję i reklamy często uczymy się rozrzutności i nieumiejętnie gospodarujemy naszymi oszczędnościami. Dlatego istotne jest uczenie się oszczędzania już od małego dziecka. Może szczególnie ważne jest właśnie uczenie dzieci oszczędności, gdyż czasy, w których przyjdzie im żyć, mogą od nich wymagać ograniczania się i umiejętnego rozporządzania swoimi pieniędzmi. W Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki od kilku już lat działa Szkolna Kasa Oszczędności. Jest to kompleksowy program dla dzieci, w którym uczą się one oszczędzać. Kto chce, może założyć internetowe konto bankowe, na które gromadzi swoje oszczędności. Stare porzekadło mówi "Ziarko do ziarnka i zbierze się miarka". Dlatego dzieci mogą wpłacać nawet małe kwoty, by kształtować swoje umiejętności oszczędzania. Uczniowie posiadający konto otrzymują do niego hasło i login.
Na platformie internetowej SKO znajdą wiele ciekawych informacji ze świata ekonomicznego, finansowego i bankowego oraz mogą brać udział w różnych grach i zabawach tam organizowanych.
Wszyscy uczniowie szkoły mogą brać udział w wielorakich konkursach organizowanych przez opiekunów SKO w Trójce. Konkursy te rozwijają umiejętności matematyczne, plastyczne i ekonomiczne.
Członkowie SKO wyjeżdżają również na szkolne wycieczki - w ubiegłym roku dzięki uprzejmości Banku PKO otrzymaliśmy vouchery do Planetarium w Centrum Nauki Kopernika, zaś z wygranych pieniędzy w konkursie na kronikę SKO zwiedzaliśmy Mennicę Państwową w Warszawie. Dodatkową działalnością jest szkolny blog, na którym opisujemy działania SKO w Trójce - zapraszamy do odwiedzin: www.szkolneblogi.pl/blogi/trojkapultusk.

Organizujemy także ciekawe zajęcia dla uczniów Trójki, na których uczą się, w jak mądrze i rozsądnie gospodarować swoimi pieniędzmi. Wszystkich uczniów Trójeczki serdecznie zapraszam do zakładania internetowego konta i udziału w programie SKO.Opiekun SKO w Trójce - Renata Jarosik

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB