Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Wypadek na przejściu dla pieszych

Autor zdjęcia: www.kwp.radom.pl

Podziel się:

W okresie jesienno-zimowym piesi oraz kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drodze w szczególności na przejściach dla pieszych. W niedzielę w Dzierżeninie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Starszy mężczyzna został potrącony na pasach.

W niedzielę (22.11.15) w godzinach wieczornych, w miejscowości Dzierżenin doszło do zdarzenia drogowego. 82 letni mężczyzna przechodząc przez przejście dla pieszych został potrącony przez jadący samochód. Kierujący samochodem Suzuki uderzył w pieszego na oświetlonych i dobrze widocznych pasach. Poszkodowany z urazami głowy został przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku wyjaśniają przyczyny i wszystkie okoliczności wypadku.

Apel policji!

W okresie jesienno-zimowym piesi oraz kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drodze. Kierowco bądź rozważny i nie śpiesz się. Jesteś pieszym?- bądź widoczny.

Szybko zapadający zmrok oraz zmieniające się i trudne warunki atmosferyczne mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczniejsze zwracanie uwagi na pobocza. Podczas opadów czy niskiej temperatury powietrza droga hamowania pojazdu wydłuża się- kierowco miej to na uwadze!

Pieszym Policja przypomina, że idąc poboczem poza terenem zabudowanym obowiązkowo należy mieć elementy odblaskowe. Po zmroku, w trakcie opadów zachęcamy do noszenia odblasków zawsze gdy poruszamy się po drogach. Dzięki temu dajemy szansę kierowcy na zauważenia nas i prawidłową jego reakcję.

Źródło:www.kwp.radom.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB