Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Paliły się sadze w kominie

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Strażacy w ostatnim czasie występowali w 12 zdarzeniach. Byli wzywani min. do wypompowywania wody czy usuwania skutków wypadków drogowych.

W dniach 16-22 listopada 2015 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 12 zdarzeniach:

16 listopada

Jeden zastęp z OSP Obryte (4 ratowników) wypompował wodę z zalanego budynku gospodarczego w miejscowości Obryte.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Zatory (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Stawinoga ul. Piaskowa.
W zdarzeniu odnotowano 4 osoby poszkodowane. Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi KPP w Pułtusku.
Dwa zastępy z JRG Pułtusk usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusk. Odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez kierującego pojazdem.

17 listopada

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pomiaru substancji niebezpiecznych w powietrzu budynku wielorodzinnego w Pułtusku ul. Podchorążych 4. Po przeprowadzeniu pomiarów ratownicy nie stwierdzili zagrożenia.

18 listopada

Dwa zastępy z JRG ( 4 ratowników) i OSP Gzy (6ratowników) zostały zadysponowane do pożaru sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w miejscowości Sulnikowo gm. Gzy. Pożar został wcześniej ugaszony prze mieszkańców. Ratownicy przy pomocy kamery termowizyjnej dokonali pomiaru promieniowania cieplnego w obrębie komina nie stwierdzając zagrożenia pożarowego.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi powiatowej w miejscowości Trzciniec gm. Trzciniec.
Jeden zastęp z OSP Winnica (4 ratowników) usunął konary drzew, które tarasowały drogę wojewódzką w miejscowości Poniaty Wielkie.
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) przy współpracy z Pogotowiem Energetycznym usunął drzewo, które powalone zostało na linie energetyczną w miejscowości Pułtusk ul. Bartodziejska.

19 listopada

Jeden zastęp z OSP Pniewo (6 ratowników) usunął powalone drzewo z drogi gminnej w miejscowości Kruczy Borek gm. Zatory.

21 listopada

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica
(5 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Klaski gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaśnięcie kierowcy podczas prowadzenia pojazdu.

Trzy zastępy: z JRG Nowy Dwór Mazowiecki (7 ratowników), JRG Pułtusk (6 ratowników) i z OSP Nasielsk usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Poniaty Wielkie gm. Winnica. W zdarzeniu odnotowano dwie osoby poszkodowane. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
22 listopada

Jeden zastęp z OSP Świeszewko (5 ratowników) i jeden zastęp z OSP Świercze
(6 ratowników) wyciągnęły martwą sarnę ze stawu w miejscowości Bruliny gm. Świercze.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB