środa, 20 września 2017. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Niechciani w Nadnarwiance

Podziel się:

Przyglądamy się statystykom po rundzie jesiennej - dawnych zawodników AP Orlik Pniewo z rocznika 2001. Dziś są podporą Bugu Wyszków grającego w I Lidze Okręgowej Trampkarzy (warszawskiej).

Wcześniejsze negocjacje z Nadnarwianką Pułtusk i MOSiR-em mające na celu współprace z AP Orlik z jakiś powodów nie zaowocowały. AP Orlik już na początku roku nie przystąpiła do rozgrywek. Wielu młodych i perspektywicznych piłkarzy i ich rodzice musieli szukać nowego miejsca do rozwoju swoich dzieci.
Znaleźli je w Bugu Wyszków. W tym klubie pracuje również, były trener AP Orlik i Nadnarwianki U-17 Pułtusk, Paweł Zacharski. Trener, który z pułtuskim zespołem, jako pierwszy pokonał Legię U-17 Warszawa, a katem Legii był (obecny zawodnik Legii) - Piotr Cichocki.
AP Orlik mimo, że maleńki klubik dobrze radził sobie w rozgrywkach np. młodzików w okręgu warszawskim, a Patryk Składanek otrzymywał powołania na konsultacje kadry Mazowsza.

Zakończyła się runda jesienna sezonu 2015/16. Czas więc na podsumowania tego, co działo się również poza granicami naszego powiatu lecz z udziałem osób mieszkających na co dzień w okolicach Pułtuska.
Zawodnicy Bugu nie zaczęli najlepiej sezonu, z meczu na mecz było coraz lepiej. Końcówka rundy była już wyborna. Wygrana z Drukarzem 2:0. Remis na wyjeździe z UKS Bródno 1:1. Białe Orły pokonane 3:0, Siennica na wyjeździe 5:0. Od 10 kolejki zespół nie przegrał meczu.
W zespole Pawła Zacharskiego widać potencjał, który miejmy nadzieje wykorzysta w rundzie wiosennej.

Objawieniem zespołu Bugu okazuje się bramkarz - Nikodem Laskowski (760 minut na boisku + występy w starszym roczniku). Trener Paweł Zacharski określa Go - jako największe pozytywne zaskoczenie spośród wszystkich zawodników. Nikodem - mówi stał się postacią pierwszoplanową w obu rocznikach i jest tam nr 1 w bramce. Bardzo ambitny i pracowity zawodnik.
Mateusz Górecki (980 minut) - najwięcej czasu spędzonego na boisku spośród wszystkich zawodników Bugu, lider defensywy oraz vicekapitan drużyny.
Patryk Szymczak (740 minut) - regularnie występuje na prawej obronie, w trakcie sezonu opuszczone dwa mecze spowodowane chorobą, ostoja wyszkowskiej defensywy.
Karol Kisiel (770 minut i 1 bramka) - pomimo braków fizycznych dobrze ułożony technicznie zawodnik. Musiał walczyć o miejsce w wyjściowej 11. Raz grał w wyjściowym składzie, raz nie. Pod koniec rundy wywalczył pewne miejsce na środku pomocy.
Karol Gawiński (475 minut) - dołączył do zespołu przed samym wznowieniem rozgrywek po rocznej kontuzji. Początkowo rezerwowy, jednak dobrymi występami doszedł do formy i w ostatnich meczach był siłą napędową drużyny. Boczny ofensywny pomocnik.
Piotr Borek (20 minut na boisku) - na początku rozgrywek nabawił się kontuzji kciuka, stad tak mało rozegranych minut. Rezerwowy bramkarz.

Trener liczy, że do zdrowia i stopniowych treningów powróci Patryk Składanek. Roczna kontuzja kolana przeciąga się. Miejmy nadzieję, że determinacja do powrotu Patryka będzie duża i znowu będzie zachwycał kibiców swoimi bramkami.

Bug Wyszków jest na piątym miejscu (na 8 zespołów) z identyczną liczbą punktów, co czwarta Marcovia. Prowadzi Drukarz Warszawa, drugi UKS Bródno a trzecie UKS Białe Orły Warszawa.