Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Bazylika coraz piękniejsza

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Trzeba powiedzieć, że konserwacja mogła się dokonać głównie dzięki pieniądzom parafian - ludzi dobrych serc. Podkreślić trzeba ogromne zaangażowanie księdza kanonika Wiesława Koska.

Można już podziwiać w Bazylice kolegiackiej w Pułtusku odnowiony prospekt organowy, pochodzący z 1830 roku. Jak mówił ksiądz kanonik Wiesław Kosek podczas niedzielnych Eucharystii – że do budowy prospektu organowego wykorzystano szereg dużo starszych materiałów i elementów.
Po raz pierwszy tzw. chór – czyli cały prospekt organowy został pomalowany w 1900 roku.
Obecny wygląd – ten już po zakończonych pracach konserwacyjnych, jest w szacie plastycznej z 1830roku, w tym min. z malowidłami na drzwiach bocznych szafy organowej z XVII wieku.
Trzeba powiedzieć, że konserwacja mogła się dokonać głównie dzięki pieniądzom parafian - ludzi dobrych serc.
Podkreślić trzeba ogromne zaangażowanie księdza kanonika Wiesława Koska. Od blisko 20 lat widzimy, jak Bazylika się zmieniła i wypiękniała – Bóg Zapłać księże kanoniku.
Zapraszamy jutro jest niedzielę, Uroczystość Chrystusa Króla – jest okazja do podziękowania min. i za ten dar, a także „rzucenie” własnym okiem na odnowiony tzw. „chór”.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB