Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Droga do Gołymina za 3 lata

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Wczoraj w Ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie dróg z udziałem mediów. Moją uwagę zwrócił braku uczestnictwa w spotkaniu radnego powiatowego Andrzeja Doleckiego - Pełnomocnika ds. drogowych - zatrudnionego w Pułtuskim Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych sp. z o.o.

Na spotkaniu, co prawda był członek zarządu spółki - inż Sławomir Bloch oraz fachowiec od realizacji polityki informacyjnej. Jednak fachowiec od dróg, to fachowiec - zwłaszcza jak jest zatrudniony na etacie pełnomocnika.
W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, Generalnego Dróg Krajowych i Autostrad – rejon Ostrołęki oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich rejon Wołomin.
Z istotnych spraw, które były poruszane na spotkaniu wynika, że droga wojewódzka Pułtusk – Gołymin będzie robiona nie wcześniej, niż w latach 2017-18, a wielce prawdopodobne, że jednak w 2018 roku.

Najprawdopodobniej dojdzie do przebudowy ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Chodzi o zjazd z drogi wojewódzkiej (ul. Wyszkowska w Pułtusku) w prawo. Burmistrz prosił przedstawiciela rejonu, aby most był robiony w 2016 roku. Wspomniał również, że dobrze by było zsynchronizować budowę kanalizacji z przebudową drogi wojewódzkiej w Pułtusku przy Alei Wojska Polskiego. Chciał, aby najpierw przebudowa szła od Pułtuska, ale szanse na zmianę planów są nikłe.

Zapewne w mieście dojdzie do „starcia”, Ratusza z firmami prowadzącą działalność reklamową na samochodach, w związku z parkowaniem samochodów i przyczep z reklamami na miejscach parkingowych.
Burmistrz zwrócił uwagę, że takie reklamy stoją wiele dni, tygodni i miesięcy. Wiele osób zgłasza ten problem. Samochód stoi albo na Kościuszki, albo na Daszyńskiego. Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz ma wiele racji w tym, nie można pozwolić na takie „cwaniactwo”. Miejsca parkingowe, są nie do tego, aby stały tam reklamy – samochody czy przyczepki.

Nie wykluczone, że w najbliższym czasie w Pułtusku pojawi się wiele znaków – pozwolenie na parkowanie w wielu miejscach, tylko dla samochodów osobowych. Zapewne w sprawie reklam itp. zostanie zmienione prawo lokalne. Zasmucił mnie brak na spotkaniu kwestii – zakazu wjazdu w określonych godzinach – samochodów ciężarowych.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. fiks #1860254 | 83.28.*.* 18 lis 2015 13:04

    Czy ktoś wie na czym ma polegać zmiana zjazdu kierunek warszawa-Wyszków

    ! - + odpowiedz na ten komentarz