Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Złożył przysięgę

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Minister Henryk Kowalczyk złożył dziś w Pałacu Prezydenckim przysięgę i rozpoczął swoją pracę w Rządzie Premier Beaty Szydło.

Minister Henryk Kowalczyk (Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów ) wspólnie z całym Rządem Beaty Szydło złożył w Pałacu Prezydenckim przysięgę i rozpoczął swoje urzędowanie.
Rotę przysięgi określa art. 151 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i brzmi: „Obejmując urząd Prezesa Rady Ministrów (wiceprezesa Rady Ministrów, ministra), uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem".
Przysięga może być złożona z dodaniem zdania "Tak mi dopomóż Bóg" i minister Henryk Kowalczyk zakończył swoją przysięgę właśnie tymi słowami.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB