Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Co z podatkiem za śmieci – pyta radny

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Najdziwniejszą postawę w sprawie podatku od posiadania "psa" zaprezentowali radni PSL-u i SLD (większość w radzie), którzy się wstrzymali nad propozycją Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza - po długiej naradzie w gabinecie Burmistrza.

Posiedzenie Komisji Polityki Regionalnej oraz Budżetu i Finansów Rady Miejskiej w Pułtusku odbyły się 12 listopada. Najważniejszymi tematami, którymi radni się zajmowali były podatki lokalne i taryfy za zbiorowe zaopatrywanie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.
Najdziwniejszą postawę w sprawie podatku od posiadania "psa" zaprezentowali radni PSL-u i SLD (większość w radzie), którzy się wstrzymali nad propozycją Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza - po długiej naradzie w gabinecie Burmistrza. Dziwne, zwłaszcza, że Burmistrz jakoś próbuje rozwiązać ten problem.
Natomiast na najistotniejszą kwestię, której nie było w porządku obrad - zwrócił radny Sławomir Krysiak. Poruszył brak propozycji uchwały w sprawie tzw. odpadów. Zwrócił uwagę, że kwota po przetargu jest niższa o 900 tysięcy złotych od planowanej. Mówi radny, nie widzę tej uchwały – czyż byśmy mieli na ten temat nie rozmawiać? – pyta. Sugeruje radny, że na obsługę systemu nie wydamy, aż 900 tysięcy złotych.
Jak dobrze zrozumiałem radnego, chce aby rozpocząć dyskusję na temat obniżenia opłat (podatków) za tzw. śmieci .
Radny proponował także, aby zastanowić się również nad obniżeniem podatków dla przedsiębiorców. Pani Skarbnik odnosząc się do kwestii podatków, mówiła, że i tak one są niższe od stawek proponowanych przez ministerstwo i nie chciała by, aby powtórzyła się sytuacja, gdzie gmina przekroczyła minimalnie dochód i straciła subwencję wyrównawczą, jak to miało miejsce w 2015 roku.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB