Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Świetne starty pływaków Posejdonu w Mławie

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Podopieczni trenera Mariusza Osicy spisali się znakomicie. Ozdobą wieczornych finałów był Rekord Polski na 50m stylem grzbietowym Młodzików (13 lat) w wykonaniu Krzysztofa Radziszewskiego.

Trójka pływaków Posejdonu Pułtusk wystartowała w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Mławy. Podopieczni trenera Mariusza Osicy spisali się znakomicie.
W porannych eliminacjach świetnie pływali. Kacper Kowalczyk w roczniku 2002 z drugim czasem awansował do wieczornych sobotnich finałów na 50m stylem grzbietowym, czwartym czasem na 50m stylem dowolnym (27.89) i z szóstym czasem na 50m stylem motylkowym.

Oskar Hermanowski w roczniku 2001 awansował z pierwszym czasem do finału na 50m stylem dowolnym (26.54), trzecim czasem na 50m stylem grzbietowym – 29.96 i nowy rekord życiowy oraz trzecim czasem i rekord życiowy na 50m stylem motylkowym (29.82). W tym roczniku na 50m stylem dowolnym z szóstym czasem do Finału awansował Bernard Ciak (27.90). Bernard awansował jeszcze z czwartym czasem do Finału 50m stylem klasycznym (35.45) oraz był czwarty na 200m stylem dowolnym (2:14.95). Wygrał wicemistrz Polski w tym roczniku z lipcowych Mistrzostw w Olsztynie – Oskar Jemielita z Orki Ciechanów.

Tak więc wieczorne finały z udziałem zawodników Posejdonu Pułtusk zapowiadały się ciekawie i takie były.

Ozdobą wieczornych finałów był Rekord Polski na 50m stylem grzbietowym Młodzików (13 lat) Krzysztofa Radziszewskiego – 27.92. W tym finale drugie miejsce zajął Kacper Kowalczyk. Do ściany, czyli 25m było wyśmienicie, potem Krzysztof od nawrotu wyszedł na wyraźne prowadzenie.
Oskar Hermanowski w roczniku 2001, w finale grzbietu – trzeci (30.07) - gdyby nie spóźnionego startu, ...
Potem przyszedł czas na finał motylka. Krótki odpoczynek start.
Najpierw Kacper Kowalczyk (31.92) szósty w finale motylka, a później Oskar Hermanowski już trzeci (28.82), czyli aż ponad 1 sekundę szybciej niż w eliminacjach. Wygrał brązowy medalista lipcowych Mistrzostw Polski na basenie 50-metrowym, Adrian Krzywnicki z Orki Ciechanów (27.15). Do srebra Oskarowi zabrakło 0,07 sekundy.
Za jakieś 20 minut ponownie nasi sprinterzy płynęli w Finale - 50m stylem dowolnym. Spisali się ponownie kapitalnie. Kacper Kowalczyk w roczniku 2002 – zajął w finale 3 miejsce (27.84) i poprawiony o 0.05 sekundy rekord życiowy.
Oskar Hermanowski z czasem 26.67 zajął w finale 2 miejsce, a Bernard Ciak z czasem 27.86 – szóste miejsce.
Jeszcze tego wieczoru Bernarda Ciaka czekała walka o medal w finale 50m stylem klasycznym (żabką). Bernard popłyną – co się rzadko zdarza w czasie identycznym co w eliminacjach – 35.45 dało czwarte miejsce.

Tak więc 8 finałów i pięć medali dla zawodników Posejdonu Pułtusk – wychowanków Mariusza Osicy, w prestiżowych zawodach w Mławie.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej ŁachKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB