Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Święto Niepodległości w Gminie Zatory

Podziel się:

Aktywnie w uroczystościach uczestniczyły władze samorządowe z Wójtem Grzegorzem Falbą na czele, radni, sołtysi, nauczyciele, młodzież szkolna oraz mieszkańcy gminy.

Uroczystości z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły się w Gminie Zatory, w kościele parafialnym w Zatorach. Po uroczystości kościelnej uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny, gdzie odbyło się poświęcenie nowo wyremontowanego Pomnika Nieznanego Żołnierza. Następnie złożono kwiaty, zapalono znicze i co najważniejsze oddano hołd poległym lokalnym patriotom.

Aktywnie w uroczystościach uczestniczyły władze samorządowe, radni, sołtysi, nauczyciele, młodzież szkolna oraz mieszkańcy gminy. Przemówienie wygłosił Wójt Grzegorz Falba.

Wszyscy zgromadzeni w kościele obejrzeli występ patriotyczno-artystyczny zaprezentowany przez uczniów ze szkoły w Zatorach przygotowany pod kierunkiem pań: Beaty Włodarczyk, Doroty Cierpińskiej i Aliny Sobczak. Pełne powagi wiersze i pieśni z pewnością rozbudziły uczucia patriotyczne w sercach wszystkich obecnych.

Wszyscy uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem proboszcza – ks. Mirosława Danielskiego w intencji Ojczyzny. Wygłoszona piękna homilia była pełną patriotyzmu lekcją historii, dającą do zrozumienia jak ważnym dla Polaków dniem jest 11 listopad.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB