Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

„Nie rzucim ziemi …”

Podziel się:

Jednym z obowiązków rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych. 10–tego listopada bieżącego roku w Zespole Szkół im. B. Prusa obchodzono rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym wydarzeniem odbył się uroczysty apel, w którym wystąpili uczniowie z klasy II TOR, III TOR/TUF oraz uczeń z klasy II TŻb.

W nastroju powagi i zadumy nauczyciele oraz uczniowie obejrzeli montaż słowno–muzyczny wzbogacony o prezentację multimedialną. Przez cały występ pięknie przeprowadzili zebranych Paulina Nowakowska i Artur Sztolc – uczniowie klasy II TOR. Recytatorzy: Tobiasz Głowacki, Kamil Woźniak, Jakub Kinowski, Norbert Jeleń, Agata Jankowska, Natalia Szczerba, Filip Nalewajk, Kamil Karwacz i Damian Godlewski deklamowali wiersze o tematyce wolnościowej. Chór: Iga Bogdanowicz, Magdalena Prus, Natalia Nowak, Dominika Lubelska, Paulina Boczkowska, Karolina Gołębiewska, Karolina Żebrowska i Aneta Chmielewska - śpiewał nastrojowe pieśni patriotyczne. Całą uroczystość uatrakcyjnił występ duetu gitarowego w składzie: Kamil Przewłodzki (gitara i wokal) oraz Maciej Krysiak (gitara elektryczna), który wspólnie wykonał dwa utwory: „Prośba” Przemysława Gintrowskiego oraz „Biały krzyż” Czerwonych Gitar. Spontaniczne oklaski, jakie chłopcy otrzymali po występie, to dowód uznania oraz zachwytu ze strony społeczności uczniowskiej, kardy nauczycielskiej i dyrektorskiej.
Nastrojowa dekoracja oraz prezentacja multimedialna to dzieło uczniów klasy II TOR: Pauliny Nowakowskiej, Artura Sztolca, Wojciecha Frocha, Karoliny Kuczyńskiej i Dominika Piątka. Uroczystość ta przypomniała społeczności szkolnej o ważnych wydarzeniach z kart historii Polski. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała dyrektor Zespołu Szkół Dorota Orłowska oraz wicedyrektor Anna Balcerowska, podkreślając wagę Narodowego Święta Niepodległości.
Młodzież została przygotowana do występu przez wychowawcę klasy II TOR – Annę Gajewską przy pomocy polonistki – Aleksandry Czyżewskiej. Serdeczne podziękowania dla pani Grażyny Sitek, która wraz z młodzieżą przygotowała prezentację multimedialną.

Anna GajewskaPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB