Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Święto Niepodległości w Pułtusku

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Ksiądz Wiesław Kosek zwrócił uwagę, że z Ziemi Pułtuskiej są powołane osoby do służenia Polsce na najwyższe stanowiska w państwie. Wymienił tu odchodzącego wiceministra Tadeusza Nalewajka i przychodzącego – ministra – Przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów – Henryka Kowalczyka. Zaznaczył, aby nie zawieść pokładanych nadziei przez społeczeństwo.

Pułtuskie uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły się oddaniem hołdu i czci przy mogile poległych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Wszystkim przybyłym dr Radosław Lolo przybliżył krótki zarys historyczny tamtych dni roku 1918.

W uroczystościach uczestniczył minister Henryk Kowalczyk i odchodzący wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusz Nalewajk. Następnie odbyła się Eucharystia w intencji Ojczyzny w Bazylice. Ksiądz kanonik podkreślił znaczenie wolności, a także abyśmy wszyscy (w tym politycy, samorządowcy) modlili się o wzajemny szacunek dla siebie. Kościół Katolicki – jedyna religia w której każdy człowiek – istota ludzka jest wyjątkowa i podmiotowa. Ksiądz Wiesław Kosek zwrócił uwagę, że z Ziemi Pułtuskiej są powołane osoby do służenia Polsce na najwyższe stanowiska w państwie.
Wymienił tu odchodzącego wiceministra Tadeusza Nalewajka i przychodzącego – ministra – Przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów – Henryka Kowalczyka. Zaznaczył, aby nie zawieść pokładanych nadziei przez społeczeństwo.
Życzę wszystkim takiego patriotyzm – niczym u tego chłopca na zdjęciu, mężnie składającego kwiaty. Oby za rok, takich osób było jeszcze więcej.
Pamiętajmy o tych wszystkich bohaterach, którzy odeszli z tego świata oddając życie za wolność i podmiotowość Rzeczpospolitej, zwłaszcza tych z naszej Ziemi Pułtuskiej.
Cześć i Chwała Bohaterom.al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Żenada #1855762 | 94.254.*.* 11 lis 2015 23:20

    Widzę, że bohaterka słynnego konkursu w starostwie, już dumnie kroczy wśród sowich zielonych chlebodawców.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz