Wtorek, 27 czerwca 2017. Imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława

Trzecia wygrana Pultovi

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Spotkanie nie było łatwe dla Pultovi. Teoretycznie przeciwnik słabszy jednak przez ponad 30 minut stawiał opór i gdyby miał lepiej ustawione „celowniki” mogło by być, w cale nie tak dobrze.

Pultovia pokonała na własnym parkiecie NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki w kolejnym meczy III Ligi koszykówki mężczyzn. Kolejne bardzo dobre zawody zagrał Michał Lechmański. Przez ponad dwie kwarty wynik meczu był cały czas otwarty. Oba zespoły grały w tym czasie mało skutecznie. Wiele przestrzelonych rzutów osobistych i nieskończonych akcji. Dużo strat, w efekcie po dwóch kwartach 38:34 dla Pultovi.
Pierwsze pięć minut trzeciej kwarty utrzymuje się przewaga 4-6 punktowa Pultovi. Drugą część tej kwarty, Pultovia zagrała skuteczniej i lepiej w obronie. Kończyła swoje akcje punktami, zbierała piłki na obu tablicach i zdobywała łatwe punkty po przechwytach w kontratakach. Przed czwartą kwartą pułtuszczanie prowadzą 62:49. Gra cały czas pod kontrolą Pultovi na 5 minut przed końcem jest 71:61 dla gospodarzy. Kolejne trzy minuty bardzo dobre w wykonaniu Pultovi. Dobra gra Roberta Rutkowskiego i na 1:43 sekundy przed końcem meczu Pultovia prowadzi 83:61.
Od tego momenty rozluźnienie wkradło się w szeregi zawodników. Kilka celnych rzutów zawodników z Nowego Dworu Mazowieckiego i mecz kończy się wygrana Pultovi.

Pultovia – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 85:70 (19:15, 19:19, 24:15, 23:21)

Pultovia: Piotr Kossek 10 punktów, Maciej Gregajtys 11, Michał Lechmański 26, Rafał Wiernicki 2, Konrad Putrzyński 2, Mateusz Gródek 15, Piotr Witka 11, Robert Rutkowski 8, Marcin Kozłowski
Trener: Łukasz Miłoszewski, asystent – Michał Lechmański

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki: Łukasz Kubicki 30, Tomasz Hołociński 4, Michał Wiatrak 11, Łukasz Zakrzewski 16, Bogumił Pierzchała 3, Krzysztof Andrysiewicz 4, Dariusz Rosiak 2, Krzysztof Szwajewski, Jakub Mućka, Piotr Luba, Mateusz Milewski
Trener: Aleksandra Szczurowska