Poniedziałek, 15 października 2018. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Nie chcą być ławnikami?

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Nikt nie chciał być ławnikiem w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce, zarówno w wydziale cywilnym (2 miejsca) i karnym (2 miejsca).

Rada Miejska w Pułtusku dokonała wyboru 11 ławników na potrzeby Sądu Rejonowego w Pułtusku do orzekania w sprawach rodzinnych i nieletnich. Kandydatów na ławników zgłaszają radom gminy: prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa z wyłączeniem partii politycznych oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy dokonującej wyboru.

Kadencja ławników obejmuje okres 2016-19. Miejsc było 12, chętnych spełniających kryteria 11. Ławnikami zostali: Wanda Kamińska, Agnieszka Karkowska - Nasiadko, Anna Ignatowicz, Tadeusz Kamiński, Danuta Nawrocka, Sławomir Nożykowski, Dorota Pergół, Elżbieta Piotrowska, Wiesława Wiśniewska, Anita Brzezińska, Marzena Geller – Król.

Czworo kandydatów (Janina Chockuba, Jerzy Kowalski, Olga Sepełowska, Danuta Słończewska) Rada Miejska w Pułtusku pozostawiła bez dalszego biegu. Jako powód wymienia się niespełnienie wymogów formalnych określonych w ustawie Prawo o ustroju sądów powszechnych.
Nikt nie chciał być ławnikiem w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce, zarówno w wydziale cywilnym (2 miejsca) i karnym (2 miejsca).

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB