Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Radny kontra Burmistrz

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Dni Patrona, takie nieślubne dziecko kilkunastu facetów. Przez 17 lat żeśmy to dziecko na własnych plecach nosili. Weszło w pełnoletniość (18 raz było to święto) – okazuje się – ma zabezpieczoną przyszłość. Okazało się, że tym razem nagrodę główną wylosowała osoba, która nie startowała w biegu i to akurat córka radnego. Dobrze, że radny był uczciwy i zwrócił nagrodę – mówi radny.

Wracamy do spotkania, które odbyło się ponoć w składzie czteroosobowym (Przewodniczący Rady Andrzej Wydra, Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz, Szef Akcji Katolickiej – radny Sławomir Krysiak i ksiądz kanonik Wiesław Kosek) w sprawie Dni Patrona Miasta św. Mateusza. Wynikiem tego spotkania było usunięcie z afiszów, jako organizatora, Akcji Katolickiej.

Do tej kwestii na sesji wrócił radny Sławomir Krysiak, zarazem jeden z uczestników spotkania, na którym miały paść ostre słowa pod jego adresem, z ust Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza i wypowiedzi Burmistrza z poprzedniej sesji.

Radny Sławomir Krysiak, tak mówi: „w sprawach różnych na poprzedniej sesji radny Ireneusz Purgacz zapytał o dni Patrona Miasta Pułtuska. Dlaczego Akcja Katolicka została skreślona z listy współorganizatorów? Radny pyta – dlaczego pan Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz oszukał z premedytacją ludzi? Dalej mówi – jeżeli ktoś mówi, że na mnie ciąży nierozliczenie dwóch biegów (nazywa mnie oszustem, zauważa radny), że z pieniędzy się nie rozliczyłem, jakiś smród za mną chodzi – ja nie reagowałem dodaje – Burmistrz wówczas powiedział mówi radny, pan przy tym biegu już więcej nic nie będzie robił”. Burmistrz na to, że nie tak było. Radny – jest jeszcze ksiądz kanonik Wiesław Kosek – możemy zapytać. Radny podkreśla: powiedziane było, że kto inny będzie organizował ten bieg. Mówienie, że zabrakło dobrej woli z mojej strony – zaznacza radny jest kłamstwem z premedytacją. Do samego końca współpracowałem. Kto docierał do tych wszystkich ludzi, Ja i pan Andrzej Popowicz. Pewne rzeczy są wykonywane. Na spotkaniu, gdzie pan zaprosił organizatorów był pan 5 minut i przekazał pan głos – panu Andrzejowi Popowiczowi, aby dalej prowadził. Razem z panem Andrzejem ustalaliśmy wszystko i podzieliliśmy pracę. Chcę panu podziękować – patrzy na Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza – Dni Patrona, takie nieślubne dziecko kilkunastu facetów. Przez 17 lat żeśmy to dziecko na własnych plecach nosili. Weszło w pełnoletniość (18 raz było to święto) – okazuje się – ma zabezpieczoną przyszłość. My jako Akcja Katolicka o nic się już nie musimy martwić. Pan Burmistrz przejął wszystko w swoje ręce – serdecznie dziękuję – uśmiecha się radny. Okazało się, że tym razem nagrodę główną wylosowała osoba, która nie startowała w biegu i to akurat córka radnego. Dobrze, że radny był uczciwy i zwrócił nagrodę – mówi radny.


al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB