Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Radni zadają ciekawe pytania

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Trzy tygodnie – mówi dalej radny na projektowanie, to ktoś musiał o tym wiedzieć i przygotować się. W związku z tym mógł dać krótkie terminy. Okazuje się potem, że termin oddania był bardzo mocno punktowany. Za to mówi radny, było bardzo dużo punktów. Bardzo to - rzutowało na rozstrzygnięcie konkursu. Ja wiem jedno kontynuuje - z ekonomii, jeżeli dajemy dłuższy termin realizacji, to może zgłosić się więcej chętnych, a po drugie jest wielka szansa, że będzie to tańsze.

Radni opozycji na ostatniej sesji w punkcie interpelacje radnych mieli mnóstwo pytań do Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza. Pytania zadawali min. Mariusz Osica, Ireneusz Purgacz, Michał Kisiel, Ryszard Befingier, Sławomir Krysiak i Agnieszka Zaleska. Zajmijmy się tematami w moim odczuciu najważniejszymi.

Najwięcej pytań padło z ust radnego Ryszarda Befingiera. Radny pytał min.: ile kosztował „spęd” w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej (chodzi o obchody dnia nauczyciela)? Nie byłem, bo nie akceptuje takich imprez. Jeżeli była by to akademia – poszedł bym. Dodaje, że nie wolno w salach sportowych w szkołach – robić takich imprez. Wydaliśmy na tą salę wiele milionów złotych – podkreśla. Pytał również o utylizację odpadów i zwrot pieniędzy mieszkańcom. Zdaniem radnego, mieszkańcom należy się zwrot w tym zakresie pieniędzy. Wrócił temat baraku, radny żąda odpowiedzi, kto wydał na to zgodę? Dodaje – trawnik zdewastowano, pośmiewisko zrobiono. Ten barak postawiła – jak się dowiedziałem, firma która buduje nam żłobek. Nie wiem mówi, czy to zbieg okoliczności – podkreśla. Zapytał również, czy są naniesione kary za przekroczenie terminów w sprawie budowy żłobka i kładki? Mówi dalej (…) z tego co się dowiedział firma która wygrała przetarg na projektowanie i budowę żłobka, została zarejestrowana w lutym 2015 roku.Na bardzo ważną sprawę zwrócił radny Michał Kisiel. Radny pytał Burmistrza w skrócie, czy warunki pogodowe pozwalają na prawidłowe położenie na kładce żywicy? Radny, jak odniosłem wrażenie – obawia się, że wykonanie tych prac przy obecnej pogodzie – inwestycja może być źle wykonana (musi być odpowiednia wilgotność i pogoda). Chce aby to zostało bardzo dobrze zrobione i służyło mieszkańcom jak najdłużej, a nie za chwile remontowane.

Radny Sławomir Krysiak, pytał: Czy prawdą jest, że określono termin na oddanie żłobka na połowę października? Pytałem i pytam, czy to My (patrz władze gminy) wymyśliły tak krótki termin, na połowę października. Dalej mówi – jakiś dziwny zbieg okoliczności – 20 luty firma się rejestruje – 20 marca Rada podejmuje szybko uchwałę, bez wprowadzenia tego do budżetu. Potem 2,5 miesiąca ciszy, a 3 czerwca ogłaszamy przetarg – 18 czerwca jest już 6 firm – przetarg na projektowanie i budowę. Trzy tygodnie – mówi dalej radny na projektowanie, to ktoś musiał o tym wiedzieć i przygotować się. W związku z tym mógł dać krótkie terminy. Okazuje się potem, że termin oddania był bardzo mocno punktowany. Za to mówi radny, było bardzo dużo punktów. Bardzo to - rzutowało na rozstrzygnięcie konkursu. Ja wiem jedno, kontynuuje - z ekonomii, jeżeli dajemy dłuższy termin realizacji, to może zgłosić się więcej chętnych, a po drugie jest wielka szansa, że będzie to tańsze. Tutaj zrobiono to bardzo szybko – dodaje – 8 lipca już było rozstrzygnięcie. (…) firma – mówi przychodzi z gotowym projektem, akceptowalnym przez ministerstwo, nowoczesnym – jest to zdaniem radnego rodzaj obejścia ustawy o zamówieniach publicznych.
Domaga się otrzymania informacji – interesują go tylko dwie rzeczy: kwota którą proponowały firmy i termin realizacji.

Radny Ireneusz Purgacz zadając pytanie Burmistrzowi mówi: ludzie coraz częściej zadają pytania na temat zaangażowania pana Burmistrza i pracowników Urzędu, pracowników jednostek w kampanię wyborczą jednego z kandydatów. Zaangażowanie Burmistrza jest zrozumiałe (patrz należy do PSL-u), o tyle zaangażowanie pracowników jest dla mnie niezrozumiałe. Najczęściej mieszkańcy pytają, jak to się stało, że pracownicy Urzędu Miasta w godzinach pracy roznoszą zaproszenia na inaugurację i zakończenie kampanii wyborczej jednego kandydatów, które uroczystości miały miejsce w Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Rozumiem, że odbyło się to bez zgody i wiedzy pana Burmistrza – kontynuuje radny. Pyta czy takie fakty Burmistrzowi są znane, a jeżeli tak czy Burmistrz wyciągnął konsekwencje w stosunku do tychże pracowników, którzy nie mogą w godzinach pracy uczestniczyć w kampanii wyborczej któregokolwiek z kandydatów. Pyta również o drukowanie w tymże Urzędzie tych zaproszeń z wykorzystaniem materiału i sprzętu. Radny poprosił o odpowiedź pisemną na zadane pytania.

Powiem szczerze, jestem bardzo ciekawy odpowiedzi pana Burmistrza i zwrócę się do radnego z prośbą o udostępnienie odpowiedzi pana Burmistrza na zadane pytania. Jak znam profesjonalizm radnego, jak mogę się tylko domyślać w odpowiednim momencie poznamy więcej szczegółów. Na razie radny czeka na odpowiedź.

alPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nie stach #1849889 | 87.207.*.* 4 lis 2015 15:26

  Jak pisze to redaktor , to należy coś wymagać.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Stach #1848939 | 178.42.*.* 3 lis 2015 14:42

  Jak się nie da czytać, to czego czytasz "polonisto" Pewnie skończyłeś /aś/ zasadniczą szkołę rolniczą. Jeśli nawet by uznać niedociągnięcia stylistyczne, to na pewno treść jest merytoryczna. Chyba na oto chodzi.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. STYL PISANIA #1848901 | 212.160.*.* 3 lis 2015 13:55

  TEGO SIĘ NIE DA CZYTAĆ, JAKBY PISAŁ GIMNAZJALISTA.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz