Poniedziałek, 15 października 2018. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Wszystkich Świętych i Zaduszki

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Kościół katolicki obchodzi 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Zaduszki, Kościół obchodzi 2 listopada.

Kościół katolicki obchodzi 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając znicze i wierząc, że już cieszą się Oni chwałą w Domu Ojca, gdzie jak zapowiedział Syn Boży – Wstępując do Nieba – mieszkań wiele. Świętych Pańskich czcimy ze względu na Pana Boga, którego oni „reprezentują".

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Kościół obchodzi 2 listopada i w tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym lub inaczej "zaduszkami". Modlimy się zwłaszcza wtedy za dusze wszystkich zmarłych. Pamiętajmy, że w tych dniach do 8 listopada (w oktawie Wszystkich Świętych) możemy uzyskać odpust - darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy.

„Zbawienie u Boga naszego, Zasiadającego na tronie i u Baranka (Ap. 7, 10). To On nas zbawia, to On pod koniec naszego życia zaprowadzi nas za rękę, jak tata – właśnie do tego nieba – gdzie są nasi przodkowie. Do nieba możemy wejść tylko dzięki krwi Baranka, dzięki Krwi Chrystusa. To właśnie krew Chrystusa nas usprawiedliwiła, która otworzyła nam bramy nieba. I jeśli dzisiaj wspominamy tych naszych braci i sióstr, którzy nas uprzedzili w życiu i są w niebie, to dlatego że zostali obmyci krwią Chrystusa. To jest nasza nadzieja, nadzieja krwi Chrystusa. Nadzieja, która nas nie zawiedzie. Jeśli przez życie idziemy z Panem, to On nas nigdy nie zawiedzie. Dzisiaj jest dzień radości, ale radości pogodnej, spokojnej, radości pokoju.” – tak mówił Ojciec Święty Franciszek w homilii wygłoszonej w Uroczystość Wszystkich Świętych w 2013 roku.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB