Sokół Grodno wygrywa YOUNG FOOTBALL CUP 2015

Sokół Grodno

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Najlepszym zespołem turnieju okazali się Polacy z Grodna. Królem strzelców turnieju został Ilia Zimin z Grodna, a najlepszym bramkarzem - Przemysław Kaczorek z Pułtuska.

Poznaliśmy najlepsze drużyny i zawodników Międzynarodowego turnieju w piłce nożnej halowej – YOUNG FOOTBALL CUP 2015, który odbywał się w Pułtusku, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 4. Organizatorem zawodów były Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Zespół Szkół nr 4 w Pułtusku i Burmistrz Pułtuska. Celem zawodów była min. integracja ze środowiskiem polonijnym.

Do Pułtuska przyjechali – Polacy z Grodna (Sokół Grodno) i Rejonu Wileńskiego. Grano systemem każdy z każdym, 2x15 minut każdy mecz. Drużyny 5 osobowe, zmiany lotne – jak w hokeju.
Pułtusk reprezentowały jeszcze reprezentacje szkół: Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pułtusku, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pułtusku I i II zespół.

Mecze ciekawe i wyrównane. Padało wiele bramek. Pełne zaangażowanie zespołów. W meczu decydującym o 1 miejscu spotkały się zespoły z Grodna i Rejonu Wileńskiego. Finał – godny Finału. Znakomicie zaczęli zawodnicy z Grodna, po kilku minutach prowadzili już 3:0. Waleczny zespół z Wilna, szybko się otrząsnął i do przerwy strzelił jeszcze 2 gole. Druga odsłona meczu należała już do zawodników z Grodna, którzy strzelili jeszcze cztery bramki i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Najlepszym bramkarzem wybrano Przemysława Kaczorka z PG 1 w Pułtusku, a najlepszym strzelcem turnieju został – Polak z Grodna – Ilia Zimin z 18 golami.