Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Wyłudził 16 tysięcy na "krewnego"

Podziel się:

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez ciechanowskich policjantów, podejrzanemu o współudział w oszustwie metodą „na córkę". Jego ofiarą padła 75-letnia mieszkanka Ciechanowa. Pieniądze w kwocie 16 tysięcy złotych zostały odzyskane i wrócą do pokrzywdzonej.

Oszuści postępowali w typowy sposób, do starszej osoby zatelefonowała kobieta podając się za jej córkę. Powiedziała, że jest w banku i ma duże kłopoty finansowe, aby uniknąć utraty swoich oszczędności musi szybko wpłacić do banku 30 tysięcy złotych. Poprosiła o przekazanie pieniędzy, które miały uratować jej sytuację finansową. Dla uwiarygodnienia sytuacji kolejna rozmowa odbywała się z pracownicą banku, która udzielała dalszych instrukcji 75-latce. Starsza osoba uwierzyła w opowiedzianą historię i przekazała 16 tysięcy złotych „znajomemu", który się po nie zgłosił.

W tym samym czasie policjanci, prowadzili czynności operacyjne i podejrzewając, że 43-letni mężczyzna może mieć związek z tego typu oszustwami zatrzymali go. Miał przy sobie 16-tysięcy złotych, a więc tyle ile oszustom przekazała 75-latka.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Za oszustwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kolejny raz ostrzegają przed oszustami, którzy posługują się wciąż nowymi metodami. Ich ofiarami najczęściej padają ludzie starsi oraz samotni. Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Jeżeli już decydujemy się przekazać komuś pieniądze, najpierw sami zadzwońmy do tej osoby i upewnijmy się, że to rzeczywiście ona zwracała się do nas z prośbą. Nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym pośrednikom!

podkom. Jolanta Bym/A.L.

Źródło: www.kwp.radom.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB