Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Jakie obejmie ministerstwo poseł Henryk Kowalczyk?

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Karuzela nazwisk do objęcia stanowisk ministerialnych i Wojewodów ruszyła. Bardzo dobrze, że w tym gronie są wymieniani pułtuszczanie.

Trwa tworzenie nowego rządu pod kierunkiem pani Beaty Szydło, która zostanie desygnowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na urząd Premiera.
Karuzela nazwisk na urzędy ministerialne i wojewodów ruszyła.
Jeden z czołowych liderów Prawa i Sprawiedliwości - pochodzący z naszej ziemi - poseł Henryk Kowalczyk jest wymieniany na ministra finansów. Kandydatur posła jest również wymieniana przez niektóre media ogólnopolskie - jako przyszłego ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Ale "wieści wróblowe" mówią, że raczej będzie to ministerstwo finansów. Poseł od wielu lat pracuje w Sejmie w Komisji Finansów Publicznych - wielokrotnie jak ekspert PiS występował w Sejmie w polemikach z ministrami finansów z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Z "wieści wróblowych" docierających wynika, że ministerstwo finansów ma stać się czymś w rodzaju księgowości państwa. Ma zostać również utworzone Ministerstwo Rozwoju, którego minister będzie w randze wicepremiera i podlegały będą mu wszystkie resorty gospodarcze, finansowe i społeczne.

Jeżeli poseł Henryk Kowalczyk - zostanie ministrem finansów, to należy mu życzyć aby stał się polskim Fritzem Schafferem (ministrem finansów w rządzie Konrada Adenauera).

Co ciekawe "wieści wróblowe" wymieniają jeszcze nazwisko byłego Burmistrza Pułtuska - jako jednego z kandydatów na objęcie stanowiska Wicewojewody Mazowieckiego. Jeżeli informacja się potwierdzi i tak się stanie, będzie to duży sukces osobisty Wojciecha Dębskiego i Pułtusk na tym na pewno nie straci.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB