Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Znicz 2015

Podziel się:

Akcja rozpocznie się 30 października i potrwa do 2 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę głównie w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Działania ZNICZ, będą prowadzone nie tylko na drogach i nie tylko przez policjantów ruchu drogowego. Służby patrolowo-interwencyjne będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na cmentarzach i w ich rejonach. Policjanci zapewnią też bezpieczeństwo na dworcach kolejowych i autobusowych, w środkach komunikacji publicznej i wszędzie tam, gdzie jest to konieczne.

Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie z całą pewnością należy się spodziewać zwiększonego ruchu na drogach i dlatego, jak co roku przy tej okazji mazowieccy policjanci rozpoczynają działania „Znicz 2015". Akcja rozpocznie się 30 października i potrwa do 2 listopada. Policjanci w tym okresie będą pełnić służbę głównie w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Jednym z głównych zadań funkcjonariuszy pełniących służbę, zwłaszcza w rejonie cmentarzy będzie zapewnienie wszystkim pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu. Wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne policjanci będą kierować ruchem drogowym. Należy więc bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz znaków drogowych pamiętając, że w tych dniach w wielu miejscach możne zostać zmieniona organizacja ruchu.

Funkcjonariusze pełniący służbę na drogach będą:

- pomagać w bezpiecznym przemieszczaniu się wszystkich uczestników ruchu drogowego

- reagować na wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, które są przyczynami zdarzeń drogowych

- reagować na wykroczenia popełnianie przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc pieszych i rowerzystów

- eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie

- egzekwować przepisy dotyczące stosowania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci

- kontrolować zasadność poruszania się po drogach pojazdów o DMC pow. 12 ton

Święto zmarłych to czas gdy wiele osób przemieszcza się na duże odległości samochodami. Pamiętajmy, że jest to już okres wcześnie zapadającego zmroku i niekorzystnych warunków atmosferycznych. By bezpiecznie podróżować warto pomyśleć o zapewnieniu sobie, swoim najbliższym i wszystkim innym maksimum bezpieczeństwa.

By to zrobić niezbędny jest zdrowy rozsądek i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

- należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy o wcześniej zapadającym zmroku.

- sprawdzić stan techniczny pojazdu, zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę

- zwracać uwagę na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu

- szczególną uwagę zwrócić na przemieszczających się pieszych.

Pamiętajmy, że pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas akcji Znicz mazowiecka drogówka będzie prowadzić też działania „Bezpieczni po zmroku", sprawdzając czy piesi i rowerzyści poruszający się po drogach używają elementów odblaskowych i prawidłowego oświetlenia.

Działania ZNICZ, będą prowadzone nie tylko na drogach i nie tylko przez policjantów ruchu drogowego. Służby patrolowo-interwencyjne będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na cmentarzach i w ich rejonach. Policjanci zapewnią też bezpieczeństwo na dworcach kolejowych i autobusowych, w środkach komunikacji publicznej i wszędzie tam, gdzie jest to konieczne.

Jeżeli nie jesteśmy zmuszeni do używania własnego pojazdu warto korzystać ze specjalnych linii autobusowych, które specjalnie wyznaczonymi drogami najszybciej dowiozą nas w rejon cmentarza. Jeżeli zdecydujemy się na jazdę własnym samochodem korzystajmy tylko z wyznaczonych parkingów, a w samochodzie nie pozostawiajmy w widocznym miejscu żadnych wartościowych przedmiotów. Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych sum pieniędzy czy biżuterii. Złodzieje będą chcieli wykorzystać panujący ruch i tłok, aby nas okraść. Aby w tych dniach nie paść ofiarą pospolitych przestępstw zwracajmy uwagę na swoje rzeczy osobiste i pozostawione bez nadzoru mieszkania.

Wszystkie służby w tych dniach będą czuwać nad bezpieczeństwem tych, którzy wybiorą się na cmentarze i pomogą bezpiecznie wrócić do domu.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/A.L.

Źródło:www.kwp.radom.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB