Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

25 lat za nami. Kolejne przed nami.

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Wszyscy obecni w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku mogli ponownie podziwiać talent finalistki „Must be the music” – Anety Rzewnickiej. Usłyszeliśmy także świetnego saksofonistę – Adriana Jusińskiego.

Piękny koncert uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pułtusku uatrakcyjnił uroczyste obchody 25-lecia istnienia i działalności szkoły. Szkoły, która powstała i działa dzięki zaangażowaniu Dyrektora – pana Andrzeja Ambroziaka. Podkreślano również duży wkład śp. Kazimierza Ambroziaka, taty pana Andrzeja – jako tej osoby, która walnie przyczyniła się do powstania szkoły.
W obchodach uczestniczył wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi – Tadeusz Nalewajk, ksiądz kanonik Józef Gawlik, dyrektor administracyjny Akademii Humanistycznej – Bogdan Mroziewicz, Zastępca Burmistrza – Róża Krasucka i wiele innych osób.
Obchody zaczęły się Eucharystią w Bazylice, następnie koncert w Akademii Humanistycznej oraz wręczenie nagród dyrektora dla pracowników szkoły i upominków dla szkoły na ręce Dyrektora.

Posłuchaj co o szkole mówi pan Andrzej Ambroziak.


Wszyscy obecni w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku mogli ponownie podziwiać talent finalistki „Must be the music” – Anety Rzewnickiej. Jury wówczas określiło ją, jako „diament” czy „operowa diva” czy, że „świat o tobie usłyszy”. Tym razem Aneta zaśpiewała – Arię „Done vaghe”.


Usłyszeliśmy także świetnego saksofonistę – Adriana Jusińskiego


Każdy występ wprawiał w zachwyt. Pokaz swoich umiejętności i talentu zaprezentowali: Julia Antoniak - śpiew, Ewa Antoniak - śpiew, Aleksandra Pomieszcz – śpiew, Aleksandra Lewandowska – flet poprzeczny, Piotr Wielgolewski – trąbka, Apolonia Ambroziak – wiolonczela, Karolina Rybak – klarnet.
Podziwialiśmy także występ szkolnej orkiestry smyczkowej, zespołu skrzypcowego, kwartetu fletów prostych „Con Amore”, kwintet wiolonczelowy, chór szkolny po dyrekcją Izabeli Jaszczułt-Kraszewskiej, zespół dęty blaszany.

Wyjątkowo trudne zadanie mieli pianiści. Wszak tuż za nami XVII Konkurs Chopinowski, który odbywał się w warszawskiej w Filharmonii Narodowej stojący na bardzo wysokim poziomie, o ile nie kosmicznym.
Małgorzata Wielgolewska i Tomasz Chrostowski - dali radę.
Życzę sukcesów i dalszego szlifowania talentów.

alPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB