Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Bezpieczni po zmroku - ruszają kontrole

Autor zdjęcia: www.kwp.radom.pl

Podziel się:

„Bezpieczni po zmroku” - pod takim hasłem na obszarze mazowieckiego garnizonu Policji rozpoczęto wzmożone działania prewencyjno-kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

„Bezpieczni po zmroku” - pod takim hasłem na obszarze mazowieckiego garnizonu Policji rozpoczęto wzmożone działania prewencyjno-kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Policjanci m.in. egzekwują obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się poza obszarem zabudowanym po zmierzchu, a także używania wymaganego przepisami oświetlenia rowerów.

Pierwsze dni działań prowadzonych przez policjantów garnizonu mazowieckiego na obszarze miast i powiatów wykazują, że zdecydowana większość pieszych i rowerzystów przestrzega wspomnianego wyżej obowiązku, co więcej, z przeprowadzonych rozmów wynika, że używanie elementów odblaskowych nie jest już traktowane jako obowiązek prawny, lecz jest przejawem troski o własne bezpieczeństwo. To niezwykle ważna deklaracja, która świadczy o postępie, o ile nie przełomie, jaki się dokuje w świadomości uczestników ruchu drogowego.

Ujawnienie przypadku niestosowania się do obowiązku używania odblasku nie jest już takie proste – twierdzą policjanci biorący udział w działaniach. Interwencje są rzadkością, a ci spośród pieszych i rowerzystów, którzy jednak dopuszczają się naruszeń, poza poniesieniem przewidzianych prawem konsekwencji, otrzymują od policjantów elementy odblaskowe i instruktaż dotyczący sposobu ich wykorzystywania.

„Dość drogie te odblaski” - żartobliwie skomentował jeden z ukaranych i jednocześnie obdarowanych odblaskiem pieszych. Działania „Bezpieczni po zmroku” będą kontynuowane we wszystkich powiatach województwa Mazowieckiego do końca bieżącego roku.

Autor: asp. sztab. Jan Borowski/WRD KWP

Źródło:www.kwp.radom.pl

al


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB