Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Oko w oko z Jury

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Jestem pod wrażeniem - mówi pani dr hab. Bożena Suchocka – Kozakiewicz. Mogliśmy obejrzeć kilka wspaniałych spektakli. Rodzi się coś na skalę krajową.

Niezwykle wartościowe było spotkanie grup teatralnych i aktorów występujących w ramach konkursu PTA-K z Jury. Usłyszeli prawdę, o tym co zrobiono dobrze, a nawet bardzo dobrze, ale również co było nie właściwe, co było problemem. Jury, z notatkami w ręku, mówiło o swoich spostrzeżeniach, wrażeniach i odczuciach. Udzielało wskazówek, zachęcało np. młodzież do ruszenia w Polskę ze swoim programem artystycznym. Zwracali również uwagę, aby w wystawianych sztukach nawiązywać do współczesności i odszukiwać bardziej aktualne treści – tematy, problemy itd.

Jestem pod wrażeniem - mówi pani dr hab. Bożena Suchocka – Kozakiewicz. Mogliśmy obejrzeć kilka wspaniałych spektakli. Rodzi się coś na skalę krajową. Liczę, że jest to wstęp do tego, co może zdarzyć się w przyszłości. Cieszę się, że te spektakle były wielopokoleniowe. Pokazaliście państwo niezwykle wysoki poziom w grupach dorosłych. Mam nadzieję, że te spotkania będą odbywały się co roku. Festiwal w Pułtusku udowadnia, że jest w Pułtusku mnóstwo ludzi zainteresowanych teatrem. Macie utalentowanych ludzi, którzy mogą występować na scenie. – takie słowa padają z ust pani doktor.

Pan Artur Lis (aktor, reżyser, twórca Teatru Maska w Warszawie) – fenomenalnie, kilka teatrów. Wielkie bogactwo, fenomen. Duże miasta tego nie mają. Polecał wszystkim teatrom – wyjazd w Polskę i pobawienie się tym teatrem. Czym więcej będziecie grać, to teatr będziecie lepiej czuć, będzie się rodził, tworzył.

Pani Zofia Mrówczyńska (grała na scenach Teatru Polskiego w Poznaniu i Bydgoszczy) - zachęcała do poznawania teatru od środka. Piękna sprawa, że otarliście się państwo o prawdziwy teatr.

Jury, żałowało tylko, że spotkanie odbyło się tak późno, lepiej aby takie spotkania odbywały się „na gorąco”, po spektaklu.al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB