środa, 15 sierpnia 2018. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Młodzież z pułtuskiego SOSW w Teatrze Palladium w Warszawie

Podziel się:

Wychowankowie Ośrodka z ogromnym zachwytem i zapartym tchem śledzili akcję musicalu, wraz z jego bohaterami przeżywali kolejne przygody. Występy przepełnione były młodzieńczym wdziękiem i charyzmą, widoczny był ogromny talent artystyczny i wkład pracy początkujących aktorów.

,,Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki”. Myśl, której autorem jest Agrippa Von Nettesheim dowodzi, jak szczególną rolę odgrywa muzyka, zwłaszcza połączona z tańcem i śpiewem, w procesie nauczania i wychowania młodego pokolenia. Obcowanie z tego rodzaju sztuką jest nie tylko środkiem poznawania świata, lecz także stymulatorem zaspokajania potrzeby doznawania przeżyć. Szczególnego znaczenia nabiera to w przypadku dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z uwagi na konieczność dostarczania im jak największej ilości bodźców do stymulacji polisensorycznej, najlepiej w formie bezpośredniego kontaktu angażującego wszystkie zmysły i silnie oddziałującego na wyobraźnię. Dzięki pobudzonej wyobraźni niepełnosprawni intelektualnie lepiej rozumieją ludzi i ich sposób widzenia świata.
8 października 2015 r. starsi wychowankowie SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku mieli niepowtarzalną okazję do bliskiego kontaktu ze sztuką. Uczestniczyli w premierowym przedstawieniu Musicalu ,,FAME” w Teatrze Palladium w Warszawie. Przedstawienie muzyczne opowiadało o grupie studentów i nauczycieli z lat 1980 – 1984. Wyraźnie zilustrowane były niepokoje, nadzieje i ambicje utalentowanych, lecz nieukształtowanych artystycznie, młodych ludzi, na których czyhało wiele życiowych pokus. Jednak zmuszeni byli do zachowania dyscypliny niezbędnej dla wykonywania zawodu aktorów, tancerzy i muzyków. Można było zaobserwować, jak przez cztery lata intensywnych studiów przeżywają oni radości, miłości, zmagają się z wymaganiami, jakie stawia szkoła, by stać się wreszcie w pełni ukształtowanymi artystami i dojrzałymi ludźmi. Wiele piosenek z tego musicalu stało się znanymi przebojami, w muzyce zaś można było odnaleźć pop, rap, hip-hop, rock and roll, jazz, soul.
Wychowankowie Ośrodka z ogromnym zachwytem i zapartym tchem śledzili akcję musicalu, wraz z jego bohaterami przeżywali kolejne przygody. Występy przepełnione były młodzieńczym wdziękiem i charyzmą, widoczny był ogromny talent artystyczny i wkład pracy początkujących aktorów. To wspaniałe przedstawienie teatralne było niewątpliwie duchową ,,ucztą” dla oglądających. Uwagę przykuwała profesjonalna gra aktorska, dowcipne teksty, ciekawa interpretacja utworów muzycznych, pełne dynamizmu ruchy sceniczne, a także oryginalne stroje występujących. Nie tylko na scenie, ale również na widowni można było dostrzec wiele twarzy znanych z różnych programów telewizyjnych. Niewątpliwą atrakcją dla wychowanków było pozowanie do wspólnych zdjęć z aktorami musicalowymi. Przez moment mogli się oni poczuć się jak ,,gwiazdy na dywaniku”.

Ta wspaniała przygoda z teatrem, a zarazem edukacja artystyczna młodzieży była możliwa dzięki uprzejmości Pana Tadeusza Nalewajka - Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który ufundował im pobyt w teatrze.
W tym miejscu pragniemy złożyć Panu T. Nalewajkowi ogromne podziękowania za ten szlachetny gest wykonany w stronę niepełnosprawnych wychowanków Ośrodka.


Dyrekcja i Społeczność SOSW im. A. Karłowicz w Pułtusku

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB