środa, 20 września 2017. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Pultovia wygrywa z Łomżą w debiucie trzecioligowym

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Pultovia Pułtusk pokonała na własnym parkiecie w pierwszym meczu III ligi koszykówki mężczyzn zespół UKS 9 PWSIP Łomża. Mecz bardzo ciężki, wyrównany i zacięty. Wynik w zasadzie do ostatniej minuty był otwarty. Mecz toczony w szybkim tempie.

Trzy bardzo dobrze zagrane kwarty przez Pultovię. Jedynie poważniejszy kryzys nasz zespół przechodził w pierwszych czterech minutach drugiej kwarty, gdzie goście odskoczyli na kilka punktów. Gospodarzom w tym czasie wpadły 4 punkty, a Łomży 14. Bardzo ważne punkty rzucił wówczas Paweł Lechmański i Pultovia ponownie złapała swój rytm gry i na dłuższą przerwę (po drugiej kwarcie) schodziła ze stratą zaledwie 3 punktów. Trzecia kwarta była już popisem Pultovii.

Na dobre rozkręcił się Michał Lechmański. Było to tak dobry fragment gry Pultovi iż z 49:52, zrobiło się 62:55 na 6 minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Punkt za punkt. Zaangażowanie, walka o każdą piłkę i chęć zwycięstwa. Dobra skuteczność całego zespołu, choć nie obyło się bez sporej liczby strat i nie wymuszonych błędów (np. błąd kroków) - zdecydowały o zwycięstwie. Na pięć minut przed końcem czwartej kwarty Pultovia prowadzi 84:78.

Słusznie w krótkiej pomeczowej rozmowie trener Łukasz Miłoszewski zauważył, że każdy zawodnik coś pozytywnego wnosił na boisko.

Wyróżnił bym jeszcze za ten mecz Mateusza Gródka, kilka bardzo dobrych akcji, wysoko w obronie.

Udany początek – absolutnego beniaminka w rozgrywkach III Ligi koszykówki mężczyzn. Coś nowego zaczyna się rodzić w pułtuskiej koszykówce. Brawa dla zespołu i sztabu trenerskiego za ten pierwszy mecz. Widać kawał wykonanej dobrej pracy od momentu, kiedy Pultovia została powołana do życia.

Pultovia Pułtusk - UKS 9 PWSIP Łomża 95:91 (25:23, 24:29, 23:17, 23:22)
Piotr Kossek 11, Maciej Gregajtis 14, Michał Lechmański 29, Rafał Wiernicki 1, Konrad Putrzyński 3, Przemysław Łaszczych 2, Mateusz Gródek 9, Paweł Lechmański 12, Robert Rutkowski 6, Marcin Kozłowski 2, Robert Włodarczyk 6 – kapitan, Bogumił Bulwicki.
Trener: Łukasz Miłoszewski, asystent – Michał Lechmański