Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

"PTA-Ki" Pułtuskich Teatrów Amatorskich - rozdane

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Amerykanie mają swoje filmowe Oscary i nagrody teatralne Broadwaya - "Tony Award", nazywany zwyczajnie "Tony", a w Pułtusku - perełce Północnego Mazowsza - "PTA-Ki". Na uroczystej gali w pułtuskim "Teatrze" wręczono nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu Pułtuskie Teatry Amatorskie PTA-K, będącego częścią projektu „Tradycje Teatralne Pułtuska” realizowanego w ramach Programu TEATR 2015. W pierwszej edycji konkursu wzięło udział siedem grup teatralnych: sześć z Pułtuska i jedna z Szelkowa. Sala na każdym przedstawieniu była wypełniona po brzegi. Widzowie nie mogli wejść na spektakl, bo po prostu nie było już wolnych miejsc.

Gala Finałowa - czyli wręczenie nagród i wyróżnień była podsumowaniem konkursu Pułtuskie Teatry Amatorskie PTA-K. Kunkursu autorskiego pani Izabeli Sosnowicz - Ptak, Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki.
Nie lada gratką dla przybyłych widzów był film niemy z pięknym podkładem muzycznym skomponowany z fragmentów wszystkich spektakli wystawianych w Pułtusku. Mocno rozbawił widownię. Jest to piękne nawiązanie do 100-lecia pułtuskiego kina.

Trzyosobowe, profesjonalne Jury w składzie: dr hab. Bożena Suchocka – Kozakiewicz (wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, reżyser przedstawień w Teatrze Narodowym, Dramatycznym, Studio, Ateneum, Rozmaitości), Zofia Mrówczyńska (teatrolog, kierownik literacki w wielu teatrach, związana z Mazowieckim Instytutem Kultury, autorka scenariuszy przedstawień dla dzieci i dorosłych) oraz Artur Lis (aktor i reżyser, dyrektor artystyczny i organizacyjny festiwali min. Europejskiego Festiwalu Sztuki Zbliżenia).

Na spotkaniu, w zasadzie warsztatach, na których z pułtuskich mediów (wkrótce więcej) był tylko Kurier Pułtuski, pani dr Bożena Suchocka – Kozakiewicz powiedziała, że rodzi się w Pułtusku, coś wspaniałego, coś na skalę krajową. Całe jury było pod wrażeniem poziomu, talentów aktorów, jak i zainteresowania widzów.

Jury przyznało Pułtuskie "PTAKI" teatralne:

Za reżyserię:

Krzysztofowi Kamińskiemu za reżyserię spektaklu GRUBE RYBY oraz za
interpretację aktorską postaci Wistowskiego

Za role męskie:

Krzysztofowi Jastrzębskiemu za rolę Narzeczonego w spektaklu SUBLOKATORKA - Grupa z Szelkowa
Andrzejowi Skrzeczowi za rolę Zygmunta w spektaklu SUBLOKATORKA - Grupa z SzelkowaŚwietny i zabawny spektakl w wykonaniu aktorów z Szelkowa.

Za role żeńskie:

Małgorzacie Archackiej za rolę Natalii w spektaklu MEDAL PAMIĄTKOWY 3 MAJA - "Grupa 25"

Justynie Sadowskiej za rolę Pani Żegoty w spektaklu PAN DAMAZY - "Grupa Teatralna uczniów LO"Nagrody zespołowe za spektakl:

GRUBE RYBY w reżyserii Krzysztofa Kamińskiego Grupie „Kalejdoskop” – nagroda w wysokości 3000 zł

MEDAL PAMIĄTKOWY 3 MAJA w reżyserii Doroty Polewaczyk „Grupie Teatralnej 25” - nagroda w wysokości 2500 złZespołowa nagroda specjalna trafiła do:

Grupy „Kaliope” z Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku za entuzjazm, zapał, poczucie humoru oraz dobre rokowania na przyszłość.

Zdradzę, że pani doktor pochwaliła dziewczyny, mówiąc - jak chłopcy nie chcą grać, niech role męskie grają dziewczyny - świetnie, zaznaczyła.

Wyróżnienia aktorskie ( vougery) ufundowane przez Andrzeja Grabowskiego – Grupa POLMLEK (pobyt w SPA) otrzymali:

Ilona Korycka za rolę Wandy w spektaklu GRUBE RYBY - Grupa Kalejdoskop

Kinga Kozłowska za rolę Heleny w spektaklu GRUBE RYBY - Grupa Kalejdoskop

Waldemar Majewski za rolę Jacoba Mata w spektaklu MEDAL PAMIĄTKOWY 3 MAJA - Grupa 25

Wyróżnienia specjalne ufundowane przez Krzysztofa Nuszkiewicza Burmistrza Miasta Pułtusk:


"Grupa 25” za projekty i wykonanie kostiumów – nagroda w wysokości 1000 zł

" Grupa Teatralna Nadleśnictwa Pułtusk za trafny dobór obsady oraz naturalność i prawdę sceniczną – nagroda w wysokości 1000 zł

Nagrody indywidualne ufundowane przez Państwa Aldonę i Tadeusza Nalewajk otrzymali:

Joanna Gregorczyk za rolę Wiery Spaskaja w spektaklu MEDAL PAMIĄTKOWY 3 MAJA

Artur Bednarek za rolę Czesława Burskiego w spektaklu MEDAL PAMIĄTKOWY 3 MAJA

Wyróżnienie specjalne dla ulubieńca publiczności ufundowane przez MCKiS:

Arnold Maciej Grossmann za rolę Pagatowicza w spektaklu GRUBE RYBY oraz Doktora w spektaklu SUBLOKATORKA.

Jury konkursu złożyło serdecznie podziękowania Miejskiemu Centrum Kultury i Sztuki za wspaniałą organizację imprezy oraz miłe przyjęcie. Wyrazili również nadzieję, że udana pierwsza edycja konkursu stanie się inspiracją dla wszystkich miłośników teatru regionu pułtuskiego i w przyszłości przyciągnie nowych uczestników konkursu.

Czekamy na drugą edycję konkursy. Broadway Północnego Mazowsza niech nam rozkwita, pielęgnujmy - niczym dziecko, które się rodzi, potem poznaje świat, kształtuje itd.

Podsumowując, Amerykanie mają swoje filmowe Oscary i nagrody Broadwaya - Tony Award", nazywany zwyczajnie "Tony", a w Pułtusku - perełce Północnego Mazowsza - "PTA-Ki".

alPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB