Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Nagroda dla Grupy "Kalejdoskop” i "Grupy Teatralnej 25”

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

W pułtuskim "Tetrze" zostały wręczone nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu Pułtuskie Teatry Amatorskie PTA-K, będącego częścią projektu „Tradycje Teatralne Pułtuska” realizowanego w ramach Programu TEATR 2015, priorytet: 250-lecie teatru publicznego w Polsce. Pula nagród wynosiła 10 000 zł.

Na uroczystości obecny był Burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz oraz wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Tadeusz Nalewajk.
Obecni byli również sponsorzy: pan Józef Łatyfowicz i pan Krzysztof Gierczak. Obowiązki nie pozwoliły przybyć pozostałym darczyńcom: panu Andrzejowi Grabowskiemu i panu Janowi Kaczmarczykowi. Dzięki nim sfinansowano m.in. zakup sprzętu na potrzeby teatru amatorskiego.

Partnerem projektu jest min. Akademia Humanistyczna im Aleksandra Gieysztora w Pułtusku i Pułtuska Biblioteka im. Joachima Lelewela.

Jak zauważyło jury: "rodzi się w Pułtusku coś na skalę krajową". Swego czasu pisałem, że rodzi się w Pułtusku Broadway Północnego Mazowsza. Jest zapotrzebowanie w naszym mieście na kulturę.

Jury w składzie: dr hab. Bożena Suchocka – Kozakiewicz, mgr Zofia Mrówczyńska, mgr Artur Lis - przyznało - nazwę to - Pułtuskiego "Oskara" Teatru Amatorskiego. Nagrodę otzrzymały:

GRUBE RYBY w reżyserii Krzysztofa Kamińskiego Grupa „Kalejdoskop” – nagroda w wysokości 3000 zł

MEDAL PAMIATKOWY /3 MAJA/ w reżyserii Doroty Polewaczyk „Grupie Teatralnej 25” - nagroda w wysokości 2500 zł
Jury przyznało również wiele innych nagród, min. nagrodę indywidualną (pieniężną) ufundowaną przez Państwa Aldonę i Tadeusza Nalewajk którą otrzymali:

Joanna Gregorczyk za rolę Wiery Spaskaja w spektaklu MEDAL PAMIĄTKOWY
/3 MAJA/

Artur Bednarek za rolę Czesława Burskiego w spektaklu MEDAL PAMIĄTKOWY /3 MAJA/

Już niedługo o pozostałych Pułtuskich "Oskarach" Teatralnych.

alPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB