Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Nagradzali i pytali na sesji powiatowej

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Radni chcą dokonać rekonesansu dróg powiatowych. Propozycje taką złożył radny Mirosław Barszcz. Próbowano dociec ile poszczególne gminy dokładają do inwestycji w drogi powiatowe.

Ostatnia przed wyborami parlamentarnymi sesja Rady Powiatu była uroczysta. Wręczano statuetki zwycięzcom konkursu „Przyjazny konsumentowi”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymali stypendia za wybitne wyniki w nauce, za wybitne osiągnięcia naukowe lub artystyczne oraz za osiągnięcie wysokich wyników sportowych.
Podjęto uchwały min. dotyczące zabezpieczenia wkładu własnego na realizację zadania inwestycyjnego – przebudowa drogi na odcinku Golądkowo – Pokrzywnica. Dokonano zmian w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej.
Radni chcą dokonać rekonesansu dróg powiatowych. Propozycje taką złożył radny Mirosław Barszcz. Próbowano dociec ile poszczególne gminy dokładają do inwestycji w drogi powiatowe. Jak dobrze zrozumiałem radnego, chce aby identyczne zasady wkładów pieniężnych gmin obowiązywały wszystkich.
Radny Wojciech Dębski i Krystyna Estkowska dopytywali panią Starostę Beatę Jóźwiak o kwestie szpitala, w tym kwestie aneksu do umowy o konsolidacji podmiotów i w tym kwestie min. dotyczące rozwiązania współpracy z Bródnem, które zdaniem radnego nie były dyskutowane na komisjach.. Radnych interesowały również sprawy bieżące szpitala oraz kwestie realizacji umowy konsolidacyjnej. Na sesji nie było odpowiedzi, ponieważ na sesji nie było pana Roberta Gajdy i Starosty Jana Zalewskiego. Odpowiedź będzie na piśmie. Pani Starosta Beata Jóźwiak zaproponowała również, zresztą bardzo słusznie, aby uzgodnić wspólny harmonogram z gminami – wizytacji dróg powiatowych.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rafał #1837831 | 87.207.*.* 18 paź 2015 09:41

  Szanowni radni o rozwiązaniu umowy z Bródnem to nie ma co na komisjach dyskutować, ani się pytać , gdyż takiej umowy nigdy nie było - nigdy nie była podpisana-to Wy tego nie wiecie , to co Wy tam robicie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. radny #1836928 | 83.28.*.* 16 paź 2015 15:38

  Wygląda na to, że radny Barszcz chce kontynuować politykę byłego , wieloletniego radnego Szczepanika, który zawsze stanowczo opowiadał się za zasadą współfinansowania inwestycji przez gminy. Ta zasada najbardziej bulwersowała wójta Rachubę z Pokrzywnicy, który miał straszne opory współfinansowania. No niema się co dziwić, p. Barszcz i p. Szczepanik to sąsiedzi przez miedzę. Różnica między nimi to taka, że była władza gminy dokładała i wykonywała wiele inwestycji drogowych, a obecna (zaliczam do niej i p. Barszcza – sekretarza gminy) w swoim czasie krytykowała ich, a rządząc w poprzedniej kadencji nie wyrażała zgody na współfinansowanie. Wolała nie dołożyć i nic nie robić, a dziś radny Barszcz poszedł po rozum i chce wykorzystać osiągnięcia swoich poprzedników. Póżno bo póżno, ale lepiej póżno niż wcale. Jeśli tak myślą (oby nie sam p. Barszcz) to może coś zrobią. Powodzenia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tadeusz #1836646 | 164.127.*.* 16 paź 2015 10:24

  Warto zrobić wizytację dróg miejskich należących do powiatu.Spacerując ulicą Stare miasto możemy podziwiać asfalt z lat 90-tych, płyty chodnikowe rodem z PRL i kocie łby.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz