Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Autor zdjęcia: www.kwp.radom.pl

Podziel się:

Nawet 3 lata więzienia grozi małżeństwu, u których ciechanowscy policjanci ujawnili blisko 170 kg suszu liści tytoniu i około 40 kg krajanki tytoniowej. Nielegalny towar przewozili w samochodzie. Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 130 tys. zł.

Wczoraj po południu ciechanowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mazdę która jechała krajową 60-ką. Kierowała nią 39-letnia kobieta, a pasażerem był jej 40-letni mąż. Małżeństwo w bagażniku samochodu przewoziło około 150 kg wysuszonych liści tytoniu. Wysuszone liście miały być przerobione na nielegalną krajankę tytoniową.

Podczas przeszukania mieszkania małżeństwa, policjanci ujawnili jeszcze 30 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, 20 kg wysuszonych liści tytoniu oraz maszynę do cięcia liści tytoniu. Małżeństwo spędziło noc w policyjnym areszcie. Dziś zostaną przesłuchani. Za to przestępstwo akcyzowe kodeks karno-skarbowy przewiduje karę nawet 3 lat więzienia.

Autor: podkom. Jolanta Bym/RJ

Źródło: www.kwp.radom.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB