Wtorek, 25 września 2018. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Dzień Nauczyciela w Pułtusku

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Poseł Henryk Kowalczyk – dobrym obyczajem, jak przystało na człowieka dobrze wychowanego – wręczył kwiaty pani Annie Kamińskiej - Dyrektor PG nr 1 a zarazem gospodarzowi spotkania. Natomiast Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz wręczył bukiet kwiatów swojej wychowawczyni ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku z okresu, kiedy był uczniem tej szkoły – pani Helenie Łazickiej.

Uroczyste obchody Pułtuskiego Dnia Edukacji Narodowej, przy pięknej scenerii i dobrej muzyce odbyły się w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. Można było również skosztować potraw przygotowanych przez Zespół Szkół CKR w Golądkowie, który był współorganizatorem obchodów. Niestety nie potrafię państwu powiedzieć, czy potrawy były smaczne.
Nauczyciele i pracownicy administracyjni szkół, przedszkoli, żłobka usłyszeli życzenia, gratulacje i podziękowania min. od Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza, posła Henryka Kowalczyka, szefów związków zawodowych, przedstawiciela kuratorium.
Poseł Henryk Kowalczyk – dobrym obyczajem, jak przystało na człowieka dobrze wychowanego – wręczył kwiaty pani Annie Kamińskiej - Dyrektor PG nr 1 a zarazem gospodarzowi spotkania.
Natomiast Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz wręczył bukiet kwiatów swojej wychowawczyni ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pułtusku z okresu, kiedy był uczniem tej szkoły – pani Helenie Łazickiej. Był to bez wątpienia miły i kulturalny gest.
Burmistrz powiedział również, że On nie ma wpływu na podwyżki dla nauczycieli, ale ma wpływ na podwyżki dla pracowników administracyjnych szeroko rozumianej oświaty. Takie podwyżki od 1 października zostały przyznane – średnio o 10%.
Proponuję państwu zwrócić uwagę na wyjątkową scenerię – dzban z którego wylewały się kwiaty (prawdziwe rękodzieło) oraz motto tych uroczystości: „Nie na dzień siejesz swoje ziarno, ale na jutro, czas nieurodzony”.

alPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rafał #1837826 | 87.207.*.* 18 paź 2015 09:33

  Droga Kasiu , premia to nagroda , a nie obowiązek !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxx #1835933 | 188.146.*.* 15 paź 2015 13:13

  Piękne życzenia posła, piękne nauczycielki, piękna dekoracja, żarcie do bani.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kasia #1835857 | 83.28.*.* 15 paź 2015 11:30

  No, trzeba przyznać, że ten Burmistrz to cwany gość. Wobec jednej z grup wypełnił obietnicę wyborczą !!! Chwała burmistrzowi , dał podwyżki 10% bo i tak te grosze dałby z początkiem przyszłego roku w ramach minimalnej płacy. Podobny tok myślenia miał wcześniej p. Zalewski jako dyrektor DPS. Zabierał pracownikom 4% z przysługującej 5% premii, a potem jako „dobry szef” przyznawał pracownikom nagrody z zabranych nam premii. Ciemny lud chwalił dobrodusznego dyrektora . Super metoda wykazania się dobrocią. Co „mądre i dobre” to szybko się rozkrzewia. P. burmistrzu nauczycielom też można dać podwyżkę z własnych środków.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Łukasz #1835186 | 164.127.*.* 14 paź 2015 10:16

  Miasto rządzone przez nauczycieli z bardzo miernym skutkiem, do tego zmieniających barwy z prędkością światła, żeby tylko zachować posadki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz