Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Rewitalizacja Wyspy – co dalej?

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Nasz projekt – jeszcze za czasów byłego Burmistrza – pt. „Rewitalizacja staromiejskiej zabudowy zabytkowej Wyspy oraz drogowych i pieszych ciągów komunikacyjnych” jest na drugim miejscu listy rezerwowej.

Jak wiadomo okres kwalifikowalności wydatków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 - 2013 upływa 31 grudnia 2015 r. W przypadku wystąpienia oszczędności w puli środków w danym Działaniu Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ma możliwość dofinansowania projektów z listy rezerwowej zgodnie z zasadami wyboru projektów, opisanymi w „Szczegółowym Opisie Priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007- 2013.
Nasz projekt – jeszcze za czasów byłego Burmistrza – pt. „Rewitalizacja staromiejskiej zabudowy zabytkowej Wyspy oraz drogowych i pieszych ciągów komunikacyjnych” jest na drugim miejscu listy rezerwowej. Padały swego czasu słowa, że to z przyczyn politycznych (Burmistrz nie z PSL-u) nie dostaliśmy dofinansowania.
Więc zwróciłem się do Burmistrza Krzysztofa Nuszkiewicza z pytaniami w tej sprawie. Muszę powiedzieć, że Burmistrz wytrzymał mnie 14 dni z odpowiedzią.
Poinformował, że pismem IRPŚP.7011.3.2015 z dnia 16 stycznia 2015 roku oraz pismem z dnia 25 września 2015 roku (dawno po wysłaniu pytania) zwrócił się o przywrócenie do dofinansowania wyżej wymienionego projektu. Burmistrz pisze mi, że projekt został pozytywnie rozpatrzony w procedurze odwoławczej. Jednak ze względu na ustalony poziom alokacji w konkursie został umieszczony na liście rezerwowej.
Wydaje się, że Burmistrz powinien może nawet "stanąć na głowie" aby środki na rewitalizację nareszcie trafią do Pułtuska. Mam nadzieję, że Burmistrz będzie często w tej sprawie u Marszałka.
Jak sam zapewnił mnie w rozmowie - na bieżąco pilnuje tego tematu.

al

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wojtas #1832192 | 164.127.*.* 9 paź 2015 12:45

    Marszałęk nie przepada za zielonymi działaczami z Pułtuska i od lat lokuje w swój region z którego startuje. Pracownicy Jednostki Wdrażania czy Urzędu Marszałkowskiego , którym załatwiono tam pracę boją się by jej nie stracić i nie myślą o Pułtusku. Nie liczcie na wielkie zmiany, bo ich nie będzie .

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz