Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

19 akcji straży pożarnej w naszym powiecie

Autor zdjęcia: Andrzej Łach

Podziel się:

Straż pożarna w minionym tygodniu uczestniczyła 19 razy w zdarzeniach. Gasili pożary, w tym stodoły i mieszkania. Zabezpieczali miejsca na lądowisko dla LPR na stadionie miejskim w Pułtusku. Usuwali skutki kolizji drogowych.

Jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego w minionym tygodniu uczestniczyły w 19 zdarzeniach:

30 września
• Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków), dwa zastępy z OSP Głodowo (10 strażaków) i jeden zastęp z OSP Trzciniec ( 6 strażaków) ugasiły pożar drewnianej stodoły w miejscowości Trzciniec gm. Pułtusk.

01 października
• Trzy zastępy z JRG (9 strażaków) ugasiły pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Pułtusk ul. Kotlarska. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, którą przetransportował do szpitala ZRM. Na czas prowadzonych działań z budynku ewakuowano 22 osoby.
• Jeden zastęp JRG Pułtusk (4 ratowników) na prośbę Policji został zadysponowany do otwarcia mieszkania w Pułtusku przy ul. Przechodniej, w którym znajdowała się zagrożona starsza kobieta.
• Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków), jeden zastęp z OSP Obryte ( 4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Zambski Kościelne (3 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej w miejscowości Sokołowo Włościańskie gm. Obryte.

02 października
• Jeden zastęp straży pożarnej (4 ratowników) usunął plamę oleju z drogi krajowej
nr 61 na ul. Rondo Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Pułtusku.
• Jeden zastęp JRG Pułtusk (4 ratowników) zabezpieczył miejsce na lądowisko dla LPR na stadionie miejskim w Pułtusku na ul. Ignacego Daszyńskiego.
• Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków), jeden zastęp z OSP Pniewo (4 strażaków) i jeden zastęp z OSP Drwały (4 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej w miejscowości Burlaki gm. Zatory.
• Pięć zastępów straży pożarnej (21 strażaków) ugasiło pożar drewnianego budynku letniskowego w miejscowości Szygówek gm. Pułtusk. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.

03 października
• Jeden zastęp straży pożarnej (4 strażaków) został zadysponowany do zadymienia w miejscowości Kacice gm. Pułtusk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę wypalającego śmieci. Ognisko ugaszono a mężczyznę ukarano mandatem karnym.
• Jeden zastęp straży pożarnej z OSP Winnica (4 ratowników) usunął plamę oleju z drogi krajowej nr 61 na ul. 3 Maja w Pułtusku.
• Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego motocykla z samochodem osobowym w miejscowości Moszyn gm. Pułtusk. W zdarzeniu poszkodowany został kierowca motocykla, którego przetransportował do szpitala ZRM.

04 Października
• Jeden zastęp straży pożarnej (6 ratowników) usunął plamę oleju z drogi krajowej nr.61 na ul. Rondo Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Pułtusku.
• Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków), dwa zastępy z OSP Obryte ( 5 strażaków) i jeden zastęp z OSP Sokołowo Włościańskie ( 4 strażaków) ugasiły pożar ściółki leśnej w miejscowości Sokołowo Włościańskie gm. Obryte.
• Dwa zastępy z JRG ( 8 strażaków ) ugasiło pożar suchej trawy i gałęzi na drodze dojazdowej do ogródków działkowych w Pułtusku na ul. Rybitew.

Jednostki straży pożarnej z terenu powiatu pułtuskiego 4-krotnie dysponowane były do zagrożeń związanych z usuwaniem gniazd owadów błonkoskrzydłych.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB